Największa na świecie piernikowa makieta we Wrocławiu! Odwiedź Kolejkowo

0

Oprószone pierzynką ze słodkiego lukru, rozświetlone bajkowymi lampkami, wykonane w stu procentach z piernika miasto. Największa na świecie piernikowa makieta czeka na Was od 23 listopada 2022 roku we Wrocławiu.

Miasto z Piernika to ponad półtorej tony korzennego ciasta, piernikowy ratusz, kościół, zoo, domek Baby Jagi, dworzec, młyn i setki piernikowych chatek. Świąteczny zapach to efekt użycia 140 kilogramów miodu i 40 kilogramów korzennych przypraw. Miasto oblane jest słodką pierzynką z lukru, do którego modelarze wykorzystali 321 jaj, 168 cytryn i 365 kilogramów cukru pudru. Z tych składników powstało miasteczko o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

fot. Kolejkowo

Rodzinne spędzenie czasu w otoczeniu aromatycznych pierników i choinek to świetny pomysł na świąteczny wypad i odskocznie od zakupowego szaleństwa. W Mieście z Piernika poczujecie się jak bohaterowie świątecznych filmów.

Kolejkowo jest czynne jest także w pierwszy i drugi dzień świąt. Niepowtarzalną wystawę można podziwiać od 23 listopada do końca lutego w cenie biletu wstępu. Piernik w Mieście z Piernika to wyrób rzemieślniczy, robiony z największą starannością, ręcznie ozdabiany kolorowym lukrem.

fot. Kolejkowo

Po raz pierwszy w Mieście z Piernika pojawi się również bajkowa scenka stworzona przez Jowitę Woszczyńską, która zdobyła Mistrzostwo Polski w dekoracji tortów Expo Sweet 2017 i 2019 oraz Mistrzostwo świata w dekoracji tortów Cake Designers World Championships FIPGC Milano 2019.

Stworzeni z masy cukrowej Małgosia, Jaś oraz Baba Jaga spotkają się w otoczeniu oprószonych śniegiem pierników. 

fot. Kolejkowo

Adres: KOLEJKOWO, Sky Tower, 1. Piętro, ul. Powstańców Śląskich 95, Wrocław
Godziny otwarcia: pn – pt 10:00 – 18:00, sb – nd 10:00 – 19:00
Cennik: N 32 zł, U 26 zł

mat. Kolejkowo

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZostań SuperBohaterem podczas wielkiego Zimowego Pikniku Rodzinnego na dworcu Wrocław Główny!
Następny artykułWOW Beauty Place: Nowy salon fryzjersko-kosmetyczny we Wrocławiu. To wnętrze zachwyca!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.