Na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice ruszyła budowa „Konikowa”. W ramach inwestycji, na terenie o powierzchni 434 m2, powstanie plac zabaw dla dzieci, wyposażony w urządzenia służące rekreacji i rozwojowi psychomotorycznemu najmłodszych.

W przeważającej mierze będą to konstrukcje drewniane nawiązujące do hippicznego charakteru otoczenia, wśród nich m.in.: huśtawki, ścinaki wspinaczkowe, końska zjeżdżalnia, konikowe bujaki, czy też tunel siatkowy.

„Konikowo” jest projektem społecznym, który został wybrany do realizacji głosami mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączny koszt inwestycji wynosi 444 tys. zł, planowany termin oddania to koniec lutego 2021 roku.

Plac zabaw „Konikowo” znalazł się wśród 12 projektów wybranych do realizacji w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Inwestycja początkowo miała być gotowa już w 2020 roku. Chcieliśmy aby otwarcie placu zabaw było jednocześnie prezentem dla najmłodszych, dlatego planowaliśmy huczną inaugurację 1 czerwca 2020 roku w Dzień Dziecka, niestety pandemia pokrzyżowała te plany – mówi Jerzy Sawka dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.

20 stycznia bieżącego roku na terenie partynickiego kompleksu rozpoczęły się pierwsze prace geodezyjne. Kilka dni później przyjechały największe elementy konstrukcyjne, m.in. blisko 5-metrowe urządzenie wielofunkcyjne „koń” ze zjeżdżalnią.

Dzieci będą mogły się bawić korzystając z dziewięć specjalnie zaprojektowanych urządzeń, będą to:
– huśtawka wahadłowa z siedziskiem dla dzieci niepełnosprawnych
– zestaw belek „gniazdo” z przeznaczeniem do wspinania się
 huśtawka wahadłowa z siedziskiem taśmowym oraz siedziskiem „gniazdo”
– urządzenie wielofunkcyjne „koń” z  mostkiem linowym oraz ścianką wspinaczkową
– tunel siatkowy
– urządzenie wielofunkcyjne „koń” ze zjeżdżalnią ze stali nierdzewnej oraz żerdzią z wyciętymi stopniami
– karuzela
– bujak sprężynowy „Konik”
– zestaw dla maluchów „Konik” z mostkami drewnianymi i zjeżdżalnią ze stali nierdzewnej

Ponadto na placu znajdą się ławki, kosz na śmieci, stojak rowerowy oraz totem z tablicą informacyjną.

Plac zabaw powstanie na terenach zielonych kompleksu, w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki pieszo-biegowej, z której licznie korzystają mieszkańcy okolicznych osiedli, w tym rodziny z dziećmi.

„Konikowo” będzie stanowić idealne miejsce do zabawy dla najmłodszych również w trakcie dni wyścigowych, kiedy Partynice odwiedzają tysiące fanów wyścigów konnych. W ramach projektu powstanie także podest dla niepełnosprawnych o wymiarach 6x6m, umożliwiający obserwację wydarzeń na torze wyścigowym przez osoby siedzące na wózkach.

Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Active Line.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTego jeszcze nie było! Kino Nowe Horyzonty wprowadza wynajem sali kinowej na wyłączność i wypożyczy Xboxa! [CENNIK]
Następny artykułMożna już spacerować po pierwszym odcinku nowego Bulwaru nad Odrą!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.