Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta kończy prace związane z porządkowaniem parkowania i wyznaczaniem płatnych miejsc postojowych w ramach SPP na osiedlu Tarnogaj, tak aby od 12 lutego br. móc uruchomić opłaty za postój na ulicach: Paczkowskiej, Jesionowej, Otmuchowskiej, Pięknej, Nyskiej, Sernickiej i Henrykowskiej.

Na osiedlu Tarnogaj znajdzie się w sumie 600 wyznaczonych miejsc płatnych, których obsługę zapewni 30 parkomatów. O objęcie terenu osiedla Strefą Płatnego Parkowania wnioskowali sami mieszkańcy wspólnie z Radą Osiedla Tarnogaj. Położenie osiedla w ścisłym centrum miasta z rozwijającą się wciąż  zabudową mieszkaniową, w niedalekim sąsiedztwie dworców autobusowego i kolejowego, generuje spory ruch kołowy. Zwiększona liczba pojazdów  przekłada się wprost na poziom zajętości dostępnych miejsc parkingowych.

Nowa organizacja ruchu zakłada jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w obrębie pasa drogowego dla zaspokojenia potrzeb parkingowych mieszkańców, co oznacza wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ulicach: Paczkowskiej, Nyskiej i Otmuchowskiej.

Mieszkańcy osiedla już dzisiaj mogą wykupić abonamenty M w preferencyjnych stawkach: 10 zł za miesiąc lub 100 zł za rok (dla pierwszego pojazdu). Szczegółowe informacje dotyczące stawek opłat abonamentowych dla drugiego i trzeciego pojazdu są dostępne tutaj https://www.zdium.wroc.pl/parkowanie/zasady-nabywania-i-wymiany-abonamentow-w-spp/abonament-typu-m/

Abonamenty oraz identyfikatory można kupić osobiście w Biurze Obsługi Klienta w naszej siedzibie przy ul. Dlugiej 49, a także za pomocą e-sklepu https://wroclaw.e-abonamenty.pl/. Warto jednak pamiętać, że weryfikacja danych w transakcjach realizowanych w e-sklepie trwa do 3 dni roboczych.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na zakup abonamentu osobiście w BOK ZDiUM czy zdalnie za pomocą e-sklepu, trzeba przygotować dokumenty umożliwiające weryfikację prawa własności do pojazdu oraz rozliczenia PIT za rok 2022 we Wrocławiu.

Wszystkie nowo wyznaczone miejsca na osiedlu Tarnogaj znajdują się w podstrefie XV Strefy Płatnego Parkowania.

W SPP opłaty obowiązują w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-18:00 i wynoszą:

  • pierwsza godzina – 3 zł,
  • druga godzina – 3,10 zł,
  • trzecia godzina – 3,30 zł,
  • czwarta i każda kolejna godzina – 3 zł.

Opłaty za postój można uiszczać również za pomocą parkomatów, aplikacji mobilnych (AnyPark, SkyCash i mPay) lub Blikiem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTysiące pracowników weźmie udział w Biegu Firmowym i FRRuuu 2024. Zapisy ruszyły!
Następny artykułTrzonolinowiec do remontu! Mieszkańcy otrzymają lokale zastępcze
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.