Na Nadodrzu nie brakuje oryginalnych, niezwykłych miejsc. Unikalny klimat osiedla tworzą nie tylko XIX-wieczne kamienice, urokliwe knajpki, pracownie i sklepiki. W sercu Nadodrza, u zbiegu ulic Rydygiera i Paulińskiej przy siedzibie organizacji pozarządowych, powstaje miejsce sąsiedzkich aktywności. Jedną ze ścian ubarwił kolorowy mural, nasadzono w donicach zioła i kwiaty jako zaczątek ogrodu społecznego, a na elewacji kamienicy przy ul. Rydygiera 43 powstała Mozaika Nadodrza – wspólne dzieło mieszkańców i osób związanych z osiedlem.

Mozaika to kompozycja w kształcie serca stworzona z ponad 400 ręcznie wykonanych kafli ceramicznych. Powstały one dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności: dzieci, młodzieży, seniorów, okolicznych mieszkańców, reprezentantów instytucji, lokalnych firm i organizacji. Każdy kafel to małe dzieło sztuki, wszystkie są efektem warsztatów, które odbyły się w pięciu nadodrzańskich pracowniach ceramicznych.

Stąd też w najbliższą sobotę, tj. 9 kwietnia, o godzinie 13:00 będzie można zobaczyć Mozaikę w jej ostatecznej formie. Przewidziano wspólne pamiątkowe zdjęcia oraz gry i zabawy dla najmłodszych, a przy sprzyjającej pogodzie sadzenie roślin.  

W spotkaniu udział wezmą m.in:

Adam Grehl, Wiceprezydent Wrocławia,

Grażyna Adamczyk-Arns Prezes Zarządu Wrocławska Rewitalizacja

Partnerzy projektu: Galeria / Pracownia NADO, Studio Ekspresji Twórczej „Piecownia”, Pracownia DALBA, MDK Śródmieście, Fundacja OK art.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd Pöpelwitz, przez Wzgórze Mikołajskie, aż do Business Garden Wrocław. Zobacz, jak zmieniało się sąsiedztwo stacji Mikołajów. (Zdjęcia i wizualizacje)
Następny artykuł„FORT”. Jak idą prace nad wrocławskim filmem wojennym? Zobacz nowe wideo!
Założyciel serwisu Kocham Wroclaw.