Na Kozanowie powstał plac zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami

0

We Wrocławiu na osiedlu Kozanów, dzięki mieszkańcom i ich zgłoszonemu projektowi w ramach WBO, powstał integracyjny plac zabaw. Znajduje się tu m.in. huśtawka i piaskownica dla dzieci poruszających się na wózkach.

Integracyjny plac zabaw przy Zespole Szkół nr 21 ul. Ignuta 28 – to bezpieczne miejsce, które pod względem technicznym i architektonicznym jest dostępne dla wszystkich dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Zamontowane zostały tu wszystkie urządzenia, które dostosowane są dla dzieci z niepełnosprawnościami. Są huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie, trampoliny i tablica sensoryczna. 

Plac zabaw powstał na terenie ZS 21, gdzie czas mogą spędzać uczniowie szkoły w ramach zabawy i pracy terapeutycznej, ale także wszyscy okoliczni mieszkańcy.

Na placu znajdują się przyrządy wspierające rozwój motoryki, równowagi, koordynacji ruchowej a także rozwój poznawczy.

Z cała pewnością takie miejsce będzie miało pozytywny wpływ na jego użytkowników, jednocześnie integrując lokalną społeczność. Plac zabaw da możliwość aby dzieci zdrowe i niepełnosprawne bawiły się razem, a nie obok siebie.

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWrocław: pierwsze sesje nowych Rad Osiedli
Następny artykułWrocław: rusza budowa ośrodka zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.