MPK organizuje zbiórkę żywności. Link Taxi rozwiezie paczki potrzebującym

0
fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław wspólnie z fundacją Weźpomóż.pl ruszają ze zbiórką żywności dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Przed zajezdniami tramwajowymi stanęły duże, drewniane pojemniki.

Wrocławianie, wspólnie z motorniczymi i kierowcami MPK, mogą do nich przynosić jedzenie.

Do akcji przyłączyło się LINK Taxi. Zebrane produkty zasilą paczki, które kierowcy Link Taxi dostarczą do osób potrzebujących

– Chcesz pomóc, a nie masz jak dostarczyć żywności? Znasz osoby, które chcą się podzielić żywnością, a ze względu na wiek lub chorobę nie dotrą osobiście. Zadzwoń na numer telefonu 71 820 7777 podaj hasło ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI i przekaż dyspozytorowi adres odbioru zapakowanej żywności  nasi kierowcy w czwartek 22.10 od 8:00 do 19:00 odbiorą paczkę bezpłatnie i dostarczą ją do wybranej zajezdni. – informuje na swoim profilu Link Taxi.

Żywność trafi do kilkuset podopiecznych fundacji. MPK proponuje, aby w paczkach znalazły się produkty, które szybko się nie zepsują. Mogą to być np. słodycze, konserwy, makarony, ryż i cukier.

W tym trudnym okresie pandemii nie możemy zapominać o osobach, które pomimo tego że są zdrowe, zbyt często bywają głodne – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Akcję zainicjowali sami pracownicy naszych zajezdni, którzy już wcześniej zbierali jedzenie. Tym razem mogą dołączyć do nich wszyscy, którzy mają potrzebę pomagania.

Drewniane pojemniki na żywność znajdziemy przed wejściami do zajezdni: przy ulicy Powstańców Śląskich 209 (zajezdnia Borek), przy ulicy Kamiennej 74 (zajezdnia Gaj) oraz przy ulicy Słowiańskiej 16 (zajezdnia Ołbin). Na zajezdni autobusowej przy ulicy Obornickiej, z uwagi na to, że jest ona najbardziej oddalona, pojemnik znajdzie się terenie obiektu i jedzenie będą zbierać tam tylko kierowcy autobusów.

Wszystkie produkty zostaną później zdezynfekowane i wręczone podopiecznym naszej fundacji – mówi Jan Piontek, założyciel fundacji Weźpomóż.pl i motorniczy MPK. – Osoby te z bardzo różnych powodów mają problem z zapełnieniem swoich lodówek. Czasami po prostu nie mają już siły zejść do sklepu.

Jedzenie wrocławianie będą mogli przynosić do godziny 19:00 w czwartek (tj. 22.10).

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane