Motylarnia na Kowalach, Wyspa Widmo, czy Fontanna na Nowych Żernikach? [ZAGŁOSUJ W WBO 2020]

0

Już tylko do 5 października wrocławianie będą mogli wybierać spośród blisko 200 projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 25 mln złotych.

W tym roku zgłoszono aż 413 projektów, a pod głosowanie zostanie poddanych 199. Pozostałe albo nie przeszły weryfikacji formalnej, albo zostały wycofane przez liderów.

Wśród zgłoszonych projektów są tradycyjnie te związane z budową dróg rowerowych, remontami chodników, czy zazielenianiem przestrzeni. Nie brakuje jednak bardziej ,,egzotycznych” pomysłów jak: Motylarnia na Kowalach, Wyspa Widmo na Wyspie Bielarskiej, czy też Park Mroki i Tajemnice Amazonii. 

 W tym roku liderzy zgłosili wiele świetnych inicjatyw, które dzięki głosom mieszkańców Wrocławia mogą zostać zrealizowane. Zachęcam wszystkich do głosowania – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Tegoroczne zasady WBO nie różnią się od tych, znanych nam z ubiegłego roku. Będziemy wybierać spośród projektów ponadosiedlowych i osiedlowych.

Każdy mieszkaniec Wrocławia ma jeden głos, w ramach którego będzie mógł wybrać maksymalnie jeden projekt osiedlowy – do 750 tys. zł i jeden ponadosiedlowy, którego wartość może osiągnąć 2 mln złotych.

Głosowanie rozpoczęło się 18 września o godzinie 9:00. Potrwa dwa pełne tygodnie, do 5 października, do godz. 23.59 – zapowiada Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej i papierowej. Ta druga forma z roku na rok jest coraz rzadziej wybierana.

Wrocławianie mogą głosować w WBO 2020 niezależnie od swojego wieku, meldunku, czy posiadanego obywatelstwa. Uczestnik głosowania nie musi udowadniać, że mieszka we Wrocławiu – zameldowanie nie jest wymagane.

Głosować elektroniczne można będzie za pośrednictwem na portalu www.wroclaw.pl/wbo oraz papierowo w Centrach Obsługi Mieszkańca:

1.        G. Zapolskiej 4

2.        Nowy Targ 1-8

3.        W. Bogusławskiego 8,10

4.        M Kromera 44

Obcokrajowcy nieposiadający numeru PESEL mogą głosować za pomocą formularzy papierowych. W punkcie do głosowania zamiast numeru PESEL podają wówczas numer innego niż dowód osobisty dokumentu tożsamości.

Tak jak w ubiegłych latach szczególną popularnością wśród liderów WBO cieszą się projekty zielone. – To projekty dotyczące budowy parków, zieleńców czy nasadzeń drzew. To wskazuje, jakie są potrzeby wrocławian – mówi Sebastian Wolszczak z Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Projekty poddane pod głosowanie wg kategorii:

·        zieleń / rekreacja – 105

·        pieszo / rowerowe – 36

·        place zabaw – 15

·        drogowe – 10

·        sport – 9

·        podwórka  – 5

·        rewitalizacja – 4

·        komunikacja zbiorowa – 4

·        nieinwestycyjne – 2

·        inne – 9

Bartłomiej Świerczewski: – Rozłożenie projektów równomiernie pokrywa plan Wrocławia. Mieszkańcy wskazują miejsca, w których mieszkają, w których pracują lub w których spędzają czas rekreacyjnie. Wszystko w WBO zależy od zaangażowania mieszkańców, od tego, co im leży na sercu.

Zagłosuj: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTa akcja poruszyła internet. Zobaczyła pole pełne słoneczników i pomogła gospodarzowi je uratować
Następny artykułPowstaje fotograficzne archiwum osiedla Plac Grunwaldzki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.