Motornicza MPK Wrocław uratowała rannego ptaszka przed rozjechaniem

0

Dużą spostrzegawczością, sercem i zimną krwią wykazała się pani Kamila. Kiedy kierowała tramwajem w okolicach Ronda Reagana zauważyła na torowisku rannego ptaka. W jednej chwili postanowiła działać.

Widziałam, że wcześniej ptaszka atakuje wrona, która wypuściła go wprost na torowisko – mówi motornicza Kamila Kołosowska. – Ranny dzięciołek nie mógł się ruszyć, a w jego stronę jechał autobus. To był moment. Wyskoczyłam z kabiny i zatrzymałam nadjeżdżający pojazd, który mógł nieświadomie najechać na ptaszka.

Poszkodowane zwierzę trafiło do kabiny motorniczej, która się nim zaopiekowała. Ptaszek, choć z rannym skrzydełkiem, jest już bezpieczny u wolontariuszy Stowarzyszenia Ekostraż i może mówić o dużym szczęściu. Otrzyma pomoc weterynaryjną.

Pani Kamila to motornicza MPK Wrocław, która kocha zwierzęta i to nie jej pierwszy raz, gdy podczas służby postanowiła pomóc rannemu zwierzęciu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZ Wrocławia na Mazury samolotem za 39 zł w dwie strony!
Następny artykułRzucał cegłówką w samochody. Szybko wpadł w ręce wrocławskiej policji
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.