Młodzi artyści z całego świata już we Wrocławiu. Jutro Wielka Parada przejdzie przez Rynek [MNÓSTWO ZDJĘĆ]

0

45 młodych artystów z Iranu, Tanzanii, Gruzji, Czech i Podlasia już przyjechało do Wrocławia. Teraz czekają ich warsztaty, Wielka Parada i Wielki Piknik oraz spektakl na zakończenie pobytu w Polsce. Lelenfant to nowa odsłona dawnego projektu Brave Kids. Poznajcie tegorocznych uczestników!

Pochodzą z różnych stron świata, ale łączy ich jedno – miłość do sztuki i własnej kultury. Pierwsi uczestnicy projektu Lelenfant do Wrocławia przyjechali w niedzielę (14 sierpnia). Łącznie w pierwszej edycji Lelenfant weźmie udział blisko 40 dzieci i młodzieży z całego świata.

– To dla nich okazja, by spotkać się w międzynarodowym gronie, wymienić doświadczenia, podzielić się umiejętnościami i ciekawą kulturą. Nasze warsztaty artystyczne prowadzone są zgodnie z zasadą „dzieci uczą dzieci”, co pozwala na jeszcze bardziej kreatywne podejście do sztuk performatywnych – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która organizuje Lelenfant. Do 21 sierpnia uczestnicy projektu będą mieszkać i brać udział w warsztatach organizowanych na terenie internatu przy ul. Dworskiej na Pilczycach. Następnie młodzi artyści zostaną ugoszczeni w domach rodzin z Wrocławia i okolic. Aktualnie organizatorzy poszukują jeszcze 6 domów dla uczestników projektu. – To wspaniała okazja do zapoznania się z dziećmi z całego świata. Wspólne posiłki czy spędzanie czasu wolnego jest niesamowicie inspirujące i może być początkiem niezwykłej przyjaźni – mówi Mary Sadowska-Łakomy. Uczestnicy Lelenfant będą przebywać w domach rodzin goszczących do 31 sierpnia. – Lelenfant to nowa odsłona projektu Brave Kids, który każdego roku angażował kilkadziesiąt osób. W tym roku we Wrocławiu projekt jest organizowany już pod nowym szyldem. Lelenfant to połączenie dwóch francuskich słów: l’éléphant – słoń oraz l’enfant – dziecko. Obecny projekt realizowany jest niezależnie, ale z tym samym gronem instruktorów – mówi Iwona Frydryszak, z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant.

Poznaj uczestników tegorocznej edycji:

Iran

Koodakan Donya Research Institute to grupa artystyczna, która zajmuje się sztukami performatywnymi i tradycyjnym tańcem irańskim. Do Wrocławia przyjechało 7 uczestników w wieku 14-16 lat wraz z liderką.

Tanzania

Grupa młodych artystów zrzeszona wokół organizacji non-profit pochodzącej z dzielnicy Kigamboni w Dar es Salaam. Zajmują się śpiewem, tańcem i sztukami performatywnymi. 7-osobowy zespół, który przyjechał do Wrocławia to przede wszystkim młodzi akrobaci. Uczestnicy tej grupy są w wieku od 12-14 lat. Podczas pobytu w Polsce towarzyszy im dwóch liderów.

Gruzja

Grupa artystyczna Caritas Georgia ponownie będzie gościć we Wrocławiu. 6-osobowy zespół uczestników w wieku od 10 do 17 lat prezentuje gruzińskie tańce odzwierciedlające żywą historię tego kraju.

Czechy

7-osobowa grupa pochodząca z Pragi. Cirkusárna wykorzystuje cyrk jako użyteczne narzędzie do integracji i nieformalnej edukacji najmłodszych. Do Wrocławia przyjechały uczestniczki w wieku 10-14 lat wraz z liderką.

Podlasie

5-osobowa grupa artystów zajmująca się przede wszystkim sztuką teatralną. Uczestnicy projektu mają od 8 do 12 lat. W pobycie we Wrocławiu towarzyszy im liderka.

W projekcie udział weźmie także wielokulturowa, 4-osobowa grupa artystów częściowo mieszkająca we Wrocławiu. Są to dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Część z nich jest pochodzenia afgańskiego. Ich udział w projekcie był możliwy dzięki wsparciu biura europosłanki Janiny Ochojskiej.

Lelenfant 2022. Co jeszcze w programie?

Uczestnicy programu zaprezentują swoje talenty mieszkańcom Wrocławia podczas Wielkiej Parady, która odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 18.00 na wrocławskim Rynku. Parada jest znana również z wcześniejszych lat, kiedy to zagraniczni artyści maszerowali w kolorowym korowodzie przez Rynek jako Brave Kids. Kolejnym punktem programu będzie Wielki Piknik Lelenfant, który ruszy 27 sierpnia na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Projekt Lelenfant zwieńczy wspólny spektakl. Uczestnicy zaprezentują go w sali koncertowej Polskiego Radia przy al. Karkonoskiej 30 sierpnia.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł3 malownicze trasy motocyklowe i samochodowe po Dolnym Śląsku!
Następny artykułWakacyjny last minute z Wrocławia. Oto najatrakcyjniejsze połączenia okołoweekendowe! BILETY od 78 zł w obie strony
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.