Mikołajki z Hydropolis – piernikowe wypieki i domowe ozdoby choinkowe

0

Mistrzyni cukiernictwa Natalia Kudela z Małej Cukierenki pokaże, jak przygotować świąteczne pierniczki, a fabryka elfów Świętego Mikołaja pomoże wykonać domowe ozdoby choinkowe.

Hydropolis zaprasza do rodzinnego, wspólnego świętowania mikołajek przez cały najbliższy weekend – tym razem on-line.

Piernikowe wypieki

Pieczenie i zdobienie pierników to grudniowa tradycja wielu polskich domów. Mimo że nie każdy jest zdolnym cukiernikiem, wypieki można z łatwością zamienić w rodzinną zabawę. Jak to zrobić?  Dowiecie się tego w sobotę, 5 grudnia o godz. 9.00 na facebookowym profilu Hydropolis. To tam mistrzyni cukiernictwa Natalia Kudela z Małej Cukierenki zdradzi tajniki wypieku idealnych pierników. Towarzyszyć jej będą  zaproszeni goście: dziennikarz Michał Kazulo z Radia Wrocław, historyk sztuki Karolina Klimek z Piekarni Śląska w Niemczy oraz Anna Kuśmierek-Rudy z Pierników Wrocławskich. W trakcie wspólnego pieczenia porozmawiają o tradycji pieczenia pierników, niezwykłych właściwościach tych słodkości, które kiedyś uznawane były za lekarstwo i o przepisach sprzed wieków. Nie zabraknie również porad dotyczących dekorowania, dzięki którym pierniczki staną się nie tylko pyszne, ale również będą pięknie się prezentować na świątecznych stołach.

– To już nasza tradycja, że przed Świętami zapraszamy gości do Hydropolis, gdzie podczas warsztatów ekologicznych powstają wyjątkowe ozdoby choinkowe. Niestety, w tym roku nie możemy się spotkać osobiście, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wspólnie spędzili ten magiczny czas. Mikołajki każdemu z nas kojarzą się z radością, szczęściem i są momentem, kiedy zapominamy o troskach. Zapraszamy do nas, ale tym razem on-line. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin i gwarantuję, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK.

Fabryka elfów

Z kolei w niedzielę, 6 grudnia we wrocławskim centrum wiedzy o wodzie pojawią się pomocnicy Świętego Mikołaja. To właśnie dzięki ich pracy Mikołaj zawsze w porę dostarcza prezenty do wszystkich dzieci. Tym razem elfy na miejsce swojej fabryki wybrały Hydropolis, gdzie podczas ekologicznych warsztatów pokażą, w jaki sposób można wykonać kartki i wyjątkowe ozdoby świąteczne, takie jak np. gwiazdy z materiałów przeznaczonych do recyklingu oraz skarpetkowego Mikołaja. W rolę pracowników Świętego Mikołaja wcielą się animatorzy z Hydropolis.

Wypiekanie pierników z Hydropolis zaplanowano na 5 grudnia o godzinie 9.00, a ekologiczne warsztaty w fabryce elfów na 6 grudnia w  godzinach: 9.00, 14.00 i 18.00. Żeby dołączyć do wydarzeń, wystarczy wejść na facebookowy profil Hydropolis: https://www.facebook.com/hydropoliswroclaw

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNajciekawsze modowe punkty na mapie Wrocławia [TOP 5]
Następny artykułWeekend z Brave Cinema – rusza darmowy przegląd filmowy online!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.