Stolica Dolnego Śląska to bez wątpienia jedno z ciekawszych i piękniejszych miast na mapie Polski. Wrocław oferuje różnorodne miejsca pracy, bogate portfolio wydarzeń kulturalnych, świetne uczelnie i co ważne, liczne atrakcje do spędzania wolnego czasu. W mieście prężnie rozwija się też rynek nieruchomości – nowe inwestycje deweloperskie powstają zarówno w centrum Wrocławia, jak i na jego obrzeżach. Która lokalizacja będzie najlepsza dla rodzin z dziećmi? Na co zwracać szczególną uwagę podczas poszukiwania mieszkania dla siebie i swoich bliskich?

Mieszkania Wrocław – jakie kryteria wziąć pod uwagę?

Wybór nowego lokum to poważna decyzja, którą powinno determinować przede wszystkim jego przeznaczenie i tryb życia, jaki prowadzimy. Dla singli, bezdzietnych par czy inwestorów najważniejsza będzie bliskość centrum, miejskich atrakcji, uczelni czy niewielka odległość do miejsca pracy. Osoby kochające rytm i szum miasta świetnie odnajdą się w osiedlach zlokalizowanych w sercu Wrocławia. Co jednak w przypadku posiadania dzieci? Idealna lokalizacja dla każdego będzie miała inne znaczenie. Dla wielu osób przy szukaniu mieszkania lub domu dla rodziny priorytetem stają się inne czynniki, takie jak dostępność szkół czy przedszkoli, bliskość terenów zielonych oraz sprawdzonych przychodni. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty i wybrać taką nieruchomość, która spełni oczekiwania każdego członka rodziny. Co konkretnie wziąć pod uwagę?

Mieszkania Wrocław – bezpieczna okolica

Spokojne sąsiedztwo to jeden z najważniejszych czynników wpływających na wybór danej lokalizacji. Dla osób posiadających potomstwo poczucie bezpieczeństwa to świadomość, że starsze dziecko może, np. samo udać się do szkoły czy znajomych. To brak nocnych imprez czy bójek na ulicach. To także przyjaźni sąsiedzi, na których pomoc i wsparcie można liczyć o każdej porze dnia i nocy.

Mieszkania Wrocław – bliskość placówek edukacyjnych

Dla rodziców bez wątpienia dobra lokalizacja to taka, w której usytuowane są liczne placówki oświaty. Inwestycje, w sąsiedztwie których zlokalizowane są żłobki, przedszkola i szkoły, cieszą się niezmienne dużym zainteresowaniem na rynku nieruchomości. Bliskość takich placówek to ogromne ułatwienie dla osób posiadających dzieci. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy mogą zaoszczędzić czas na codziennych dojazdach do szkoły czy na zajęcia dodatkowe.

Mieszkania Wrocław – tereny zielone i obiekty rekreacyjne

Dla odpowiedniego rozwoju młodego organizmu niezwykle ważna jest aktywność fizyczna i przebywanie na świeżym powietrzu, dlatego nieruchomość dla rodzin z dziećmi powinna znajdować się w pobliżu terenów zielonych lub obiektów sportowych. Rodzice wraz z pociechami będą mogli spędzać czas wolny na basenie, boiskach, placach zabaw, czy po prostu spacerując w przyjaznym otoczeniu. Ruch to zdrowie, dlatego wybierając idealne miejsce do życia, warto zwrócić uwagę na dostępność takich obiektów i możliwość obcowania z naturą.

Mieszkania Wrocław – dobra komunikacja i infrastruktura handlowo-usługowa

Nie sposób pominąć takiej kwestii, jak bogate zaplecze handlowo-usługowe i możliwość szybkiego dotarcia do centrum Wrocławia. Ważne, by w okolicy znajdowały się przystanki komunikacji miejskiej, a w pobliżu osiedla zlokalizowane były siatki najważniejszych dróg, które pozwolą w łatwy sposób dojechać w inne części miasta. Niezwykle istotne jest także, by w niedalekiej odległości funkcjonowały sklepy spożywcze, galerie handlowe, salony urody czy punkty gastronomiczne, które ułatwią codzienne życie.

Dzielnica Krzyki – mieszkania dla rodzin z dziećmi

Bardzo popularnym miejscem do zakupu nowego mieszkania we Wrocławiu jest zlokalizowana w południowej części miasta dzielnica Krzyki. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi przede wszystkim z powodu rozległych obszarów zielonych i urokliwych zieleńców, takich jak Park Andersa czy Park Brochowski. Świeże powietrze, wolne od miejskiego smogu docenią zwłaszcza rodzice alergików. Dodatkowo, dzielnicę pokochają miłośnicy kontaktu z naturą, spacerów i wycieczek rowerowych. Czas wolny można też spędzić, np. w Aquaparku Brochów z basenami rekreacyjnymi i sportowymi oraz saunarium. Dzielnica może pochwalić się również świetną komunikacją z centrum miasta i bliskością autostrady A4.

W tej części Wrocławia powstaje wiele nowych inwestycji deweloperskich. Jagodno to znane osiedle, usytuowane właśnie w dzielnicy Krzyki. Grupa Murapol, jeden z największych i najbardziej doświadczonych deweloperów realizuje tam inwestycję Murapol Osiedle Ferrovia przy ul. Konduktorskiej.

Nasza nowa wrocławska propozycja to kameralny projekt dla osób poszukujących komfortowej przestrzeni do życia. Na terenie osiedla powstanie kilkadziesiąt starannie zaplanowanych, 2-kondygnacyjnych budynków wolnostojących oraz szeregowych. Kameralne obiekty zapewnią prywatność właścicielom, a dodatkowa przestrzeń plenerowa w formie nawet trzech balkonów i tarasów z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 106 m2 pozwoli w jeszcze lepszy i przyjemniejszy sposób celebrować wspólne, rodzinne chwile – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Współczesna architektura w połączeniu z nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami pozwoli mieszkańcom poczuć się jak w wymarzonym domu. W standardzie wszystkich lokali na wrocławskim osiedlu deweloper przewidział pakiet antysmogowy. Z kolei Home Management System wdrożony w budynkach pozwoli lokatorom korzystać z urządzeń typu smart home. Na dachach budynków zaplanowano też panele fotowoltaiczne, które zapewnią mieszkańcom dodatkowe źródło energii i przyczynią się do ochrony środowiska.

Nowoczesne mieszkania Jagodno – idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Murapol Osiedle Ferrovia to nie tylko komfort i nowoczesne udogodnienia. Projekt zlokalizowany jest w pobliżu ulicy Buforowej, dzięki której można łatwo i szybko (w zaledwie 15 minut) dojechać do centrum Wrocławia. Tuż przy osiedlu funkcjonuje również szereg przystanków autobusowych (m.in. linie 110, 133, 145, 255), które pozwalają sprawnie przemieszczać się w inne części miasta. W pobliżu działa sklep spożywczy, a także szereg lokali handlowo-usługowych pozwalających spełnić codzienne potrzeby zakupowe. Zaledwie 5 minut od osiedla znajduje się supermarket, idealny na większe zakupy.

Tylko kwadrans spacerem od osiedla znajduje się urokliwy Park Brochowski, w którym jest m.in. słynny Grabowy Labirynt, ale również plac zabaw czy siłownia plenerowa. Dużą atrakcją w okolicach inwestycji jest zlokalizowany w promieniu jedynie 5-minutowej przejażdżki autem wspomniany wcześniej Aquapark Brochów. Rodzinne chwile można też spędzić we wrocławskim ogrodzie zoologicznym lub zadaszonym parku rozrywki z trampolinami, dmuchańcami i restauracją. W pobliżu Murapol Osiedla Ferrovia znajduje się także tor kartingowy o długości 650 metrów – to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Co ważne dla młodych rodziców, w zasięgu 2 kilometrów od osiedla Grupy Murapol znajduje się co najmniej sześć żłobków. W równie bliskim obrębie funkcjonuje także kilka przedszkoli, zarówno miejskich, jak i niepublicznych. W pobliżu osiedla znajdują się również trzy szkoły podstawowe, które oferują zróżnicowany profil nauczania, a najbliższe liceum funkcjonuje w odległości 15-minutowej jazdy autem.

Wybór nowego mieszkania to decyzja, która wpłynie na życie wszystkich członków rodziny. Grupa Murapol działa na rynku już od 2001 roku, dlatego warto zaufać wieloletniemu doświadczeniu dewelopera i zdecydować się na zakup nieruchomości z jego wrocławskiej oferty.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPłaszcze zimowe damskie – twój modowy sojusznik w mroźne dni
Następny artykułInnowacyjne zakupy w kontenerach sieci TECHWISH! Rewolucja w świecie elektroniki
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.