Mieszkania we Wrocławiu coraz droższe

0

Mieszkania we Wrocławiu z miesiąca na miesiąc kosztują coraz więcej. Ci, którzy kupili nieruchomość w stolicy Dolnego Śląska w zeszłym roku, zaoszczędzili na metrze średnio ok. 1 500 zł. Co jeszcze warto wiedzieć o wrocławskim rynku mieszkaniowym?

Mieszkania coraz droższe

Jak wynika z danych BIG DATA RynekPierwotny.pl, we wrześniu za m kw. nowego lokum trzeba było zapłacić średnio 13 008 zł. Od początku roku to wzrost o niemal 10%. Najdrożej jest na Starym Mieście. Tu za m kw. wymarzonego M zapłacimy średnio 18 308. zł. W Śródmieściu cena nieruchomości z rynku pierwotnego oscyluje już na poziomie 15 868 zł/m kw. Najtańsze oferty znajdziemy w dzielnicy Psie Pole – 11 128 zł/m kw.

Dlaczego ceny mieszkań wciąż rosną? Przyczyną może być nie tylko wprowadzenie do oferty przez wrocławskich deweloperów drogich mieszkań, ale także wyprzedawanie najtańszych. We wrześniu 51% sprzedanych mieszkań stanowiły te ze średnią ceną poniżej 12 tys. zł za m kw.

Na podwyżki cen ma również wpływ duży popyt, wysokie koszty budowy czy malejąca liczb dostępnych gruntów.  

Oferta wrocławskich deweloperów

W ubiegłym miesiącu lokalni deweloperzy wprowadzili do sprzedaży 479 mieszkań. W tym samym czasie sprzedano 778 lokali. Tym samym równowaga popytowo-podażowa nie została zachowana. Ubyło więcej nieruchomości, niż wprowadzono do oferty. Według danych BIG DATA RynekPierwotny.pl we wrześniu w stolicy Dolnego Śląska, dostępnych było blisko 5 tys. ofert mieszkań  z rynku pierwotnego. W ciągu roku liczba dostępnych mieszkań spadła aż o 38%.

Jakie mieszkania sprzedają się we Wrocławiu?

Nieustannie prym wiodą mieszkania dwu- i trzypokojowe. Najmniejszą popularnością cieszą się kawalerki, a także duże cztero- i więcej pokojowe lokale. Najchętniej nabywane są nieruchomości na terenie dzielnicy Krzyki, a także te położone na Psim Polu. W tych lokalizacjach niewątpliwie zachętą może być cena.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNowa wystawa we Wrocławiu! Roboexpo z 50 najnowocześniejszymi robotami z całego świata
Następny artykułTego z pewnością nie wiedzieliście o zapachach. Przekonaj się, jak można smakować przez zapach!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.