Mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego chcą by na osiedlu powstał Park Oławski. Będzie debata!

0

Park Oławski to koncept zrodzony z inicjatywy mieszkańców. Jego autorką i propagatorką jest Agata Kowerczyk, mieszkanka Przedmieścia Oławskiego. Inicjatywa zakłada zadbanie o utworzenie terenu zielonego na obszarze pokolejowym, pomiędzy torowiskiem od ul. Świstackiego i ul. Krakowską.

Adresatami konceptu są mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego oraz dalszych osiedli (Księże, Brochów), którzy są użytkownikami owej przestrzeni. 

Przemieszczając się do centrum miasta niezwykle ważne jest, aby zachować drożność ciągów komunikacyjnych, w tym rowerowych. Rzeczą niezwykłej wagi jest zadbanie o to, aby osiedle Przedmieście Oławskie od strony torów kolejowych miało obszary zielone, które będę zabezpieczały przed powstawaniem miejskiej wyspy ciepła, chroniły zasoby wody i dawały dobrą jakość życia mieszkańcom.

Mieszkańcy uzyskali poparcie partnerstwa lokalnego – Koalicji Oławskiej, która zrzesza podmioty, które działają na rzecz osiedla i jego mieszkańców. Dlatego na etapie tworzenia MPZP nr 727 oraz Studium mieszkańcy, organizacje pozarządowe, Rada Osiedla oraz Koalicja Oławska złożyli wnioski do ww. dokumentów planistycznych, wskazując rangę i potrzebę utworzenia terenu zielonego – Parku Oławskiego.

24. maja odbędzie się debata o Parku Oławskim.

Cel spotkania: prezentacje – koncepcji mieszkańców, – na jakim etapie są koncepcje zagospodarowania terenu ze strony GW, jakie są plany PKP – właściciela terenu. Zaprezentowanie wizji terenu, koncepcji rozwoju i wskazanie wyzwań, które generują dla tej części miasta.

Kiedy: 24 maja, godz. 17:00
Gdzie: Centrum na Przedmieściu
ul. Prądzyńskiego 39A, Wrocław

W debacie wezmą udział:
– Agata Kowerczyk – mieszkanka Przedmieścia Oławskiego, Grupa Sąsiedzka Nasze Przedmieście
– Kamila Wieczysta – Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Obrotu Nieruchomości PKP
– Przemysław Matyja – Dyrektor Wydziału, Urbanista Miasta
– Małgorzata Majcher – Dyrektor Wydziału Infrastruktury, Dolnośląski Urząd Wojewódzki
– Paweł Hernik – Dyrektor ATAL S.A.

Więcej informacji: tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułLelenfant – wrocławski projekt o światowym zasięgu!
Następny artykułWrocław: Ekonomalia 2022. Ruszyła wielka studencka impreza! [PROGRAM, KONCERTY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.