Lelenfant – wrocławski projekt o światowym zasięgu!

0
a

Międzynarodowy projekt artystyczno-edukacyjny od lat związany z Wrocławiem debiutuje w nowej odsłonie. Już w czerwcu odbędą się pierwsze wydarzenia kulturalne dla dzieci i młodzieży organizowane pod nazwą Lelenfant.

Czego możecie się spodziewać? Porządnej dawki sztuki, gier zespołowych i świetnej zabawy przez całe lato. 

Lelenfant to międzykulturowy projekt prowadzony przez producentów i artystów jeszcze do niedawna zrzeszonych pod nazwą Brave Kids. Inicjatywa od lat łączy młodych ludzi o różnych narodowościach podczas wydarzeń i warsztatów, bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. W ten sposób dochodzi do wymiany umiejętności pomiędzy bawiącymi się rówieśnikami. Niezależnie od kraju pochodzenia, dzieci i młodzież znajdują wspólny język podczas zabaw, gier i twórczej ekspresji.

Odpowiedzialni za powodzenie działań projektu, dziś działający w Fundacji „Przyjaźń Sztuka Edukacja”, otrzymali w 2021 roku nagrodę „30 Kreatywnych Wrocławia” w kategorii kultura, sztuka, dizajn. Sukces w konkursie był nie tylko podsumowaniem ubiegłego roku, ale też impulsem do spojrzenia w przyszłość. Od kilku miesięcy trwa intensywna praca nad nową odsłoną projektu.

Lelenfant to połączenie dwóch francuskich słów: l’éléphantsłoń oraz l’enfantdziecko

Słonie są jednymi z najmądrzejszych i najbardziej przyjaznych zwierząt na świecie. Trzymają się razem, pracują w grupie, zamiast rywalizacji cenią sobie współpracę. Ich społeczne zachowania i wysoko rozwinięta empatia odzwierciedlają relacje tworzone podczas 13 lat działania projektu.

Dzieci – czyli centrum działań projektu Lelenfant, którego główną ideą jest spotkanie i integracja młodych ludzi z całego świata. W nazwie dziecko spotyka się ze słoniem – to międzygatunkowe spotkanie odważnego, ciekawego świata, młodego człowieka i wrażliwego, mądrego zwierzęcia. Dzięki połączeniu dwóch istot z różnych światów – inteligentnych, otwartych, dobrych, docieramy do sedna – wszystkich wartości, które przyświecały młodzieży, dzieciom i dorosłym podczas wspólnego tworzenia wydarzeń na całym świecie.

Identyfikacja wizualna opiera się na kreatywnym wykorzystaniu rąk zbudowanych na podstawie pierwszej litery nazwy L. Ręce tworzą nierozerwalny układ, symbolizując grupę współpracujących ludzi. Różne barwy elementów odwołują się do różnorodności we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych.

„Ręce mogą otaczać opieką, sięgać gwiazd, machać i zapraszać do zabawy” – mówi Iwona Frydryszak odpowiedzialna za tegoroczną edycję Brave Kids/Lelenfant. „Ręka to pojemny symbol, na podstawie którego możemy snuć niekończące się opowieści. Sygnet doskonale odzwierciedla to, jak działa nasza społeczność – kolektywnie, ramię w ramię, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Materiały nowej odsłony projektu są przygotowywane, a organizatorzy planują wydarzenia na nadchodzące miesiące. Będzie się działo, a jako dowód przedstawiamy cztery najważniejsze eventy tegorocznej edycji Brave Kids / Lelenfant:

14.06.2022 Za kurtyną – przegląd artystyczny projektu Brave Kids / Lelenfant w Sali Koncertowej Radia Wrocław we Wrocławiu

19.08.2022 – Wszyscy za mną! – Międzynarodowa Parada Dzieci i Młodzieży Brave Kids / Lelenfant na wrocławskim Rynku

27.08.2022  – Spotkajmy się na kocu – Wielki Piknik pod wrocławskim niebem na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice

30.08.2022 – Międzynarodowy Wielki Finał Brave Kids / Lelenfant w Sali Koncertowej Radia Wrocław we Wrocławiu

Trwa równocześnie rekrutacja do trzech półkolonii we Wrocławiu W grupie siła! – wakacyjne warsztaty wielokulturowe projektu Lelenfant na osiedlach Złotniki i Grabiszyn. Półkolonie Brave Kids / Lelenfant odbędą się również w Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej i Warszawie.

„Pracując z dziećmi, stale obserwujemy zmiany” – mówi Mary Sadowska-Łakomy, prezeska Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja oraz wieloletnia instruktorka artystyczna Brave Kids. „W zmianach widzimy ogromną wartość. Dlatego z radością witamy wszystko, co nowe – odświeżoną nazwę, nowe barwy i oczywiście – nowe twarze”. 

Jako kolektyw dzieci i dorosłych od lat zaangażowanych w międzynarodowy projekt edukacyjno-artystyczny organizatorzy zapraszają do tworzenia jego kolejnej edycji w 2022 roku. Bawmy się, inspirujmy i spotykajmy – razem.

Brave Kids w 2022 możliwy jest dzięki dofinansowaniu z Gminy Wrocław. Odbywa się w ramach działalności statutowej Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSchrony przeciwlotnicze we Wrocławiu. Tajemnicze budynki przy ul. Ładnej i Stalowej [CYKL: ŚLADY HISTORII]
Następny artykułMieszkańcy Przedmieścia Oławskiego chcą by na osiedlu powstał Park Oławski. Będzie debata!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.