Miej powody do uśmiechu! Bezpłatne konsultacje stomatologiczne w Alei Bielany

0

20 marca przypada Międzynarodowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji w sobotę, 18 marca w Alei Bielany na odwiedzających czekać będą przyjazne stanowiska dentystyczne, prowadzone przez lekarzy-stomatologów, u których każdy będzie mógł bezpłatnie skonsultować stan uzębienia – swojego i swoich dzieci.

Statystyki dotyczące zdrowia jamy ustnej są co najmniej niepokojące. Aż 90%  populacji zmaga się z problemami jamy ustnej. 99,9% Polaków w wieku 35-44 lat ma próchnicę zębów, a 76% polskich uczniów w wieku 6-12 lat i 79% dzieci w wieku 7-9 lat ma problemy z próchnicą[1]. Receptą na to jest przede wszystkim profilaktyka, ale także odpowiednia higiena jamy ustnej.

Niestety często zdarza się, że brakuje ku temu czasu i okazji. Dlatego Dolnośląska Izba Lekarska z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Wydziałem Zdrowia Urzędu Miasta Wrocławia i Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Efektem jest inicjatywa „Miej powody do uśmiechu”. To akcja bezpłatnych, otwartych konsultacji dentystycznych, połączonych z nauką prawidłowej higieny jamy ustnej, organizowana w Alei Bielany.

18 marca od 12.00 do 18.00 na odwiedzających czekać będą specjalnie przygotowane strefy: stanowisko przeglądu, gdzie w komfortowych warunkach będzie można sprawdzić stan uzębienia; strefa higienistki stomatologicznej – tutaj higienistka nauczy najmłodszych jak prawidłowo myć żeby.

Dzieci będą mogły poćwiczyć szczotkowanie na swoich ząbkach oraz na modelu uzębienia. Dostępne będą również stanowiska, przy których obecni lekarze stomatolodzy pomogą rodzicom dobrać odpowiednią pastę do wieku dziecka oraz pouczą o sposobie mycia zębów z użyciem szczoteczki elektrycznej lub manualnej. Nie zabraknie strefy zabaw – miejsca dla najmłodszych, służącego rozrywce, ale i edukacji.

Warto zaznaczyć, że wszystkie instrumenty będą sterylne i jednorazowego użytku, a przeglądy odbywać się będą w całkowicie higienicznych warunkach. Dodatkowo wszyscy „pacjenci” otrzymają upominki, wspierające codzienną higienę jamy ustnej.

Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z Miastem Wrocław, Dolnośląską Izbą Lekarską Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii.

Miej powody do Uśmiechu

18.03.2023, 12.00-18.00,
Aleja Bielany ul. Czekoladowa 7-9.,
plac przez TK Maxx

[1] https://nil.org.pl/dla-lekarzy/dla-stomatologow/sprawy-miedzynarodowe/1277-swiatowy-dzien-zdrowia-jamy-ustnej

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułMiejsca, których nie ma już we Wrocławiu: Śląskie Muzeum Sztuk Pięknych
Następny artykułWiosenna edycja Ręki Dzieła Fest na wrocławskim Rynku!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.