Męska Szopa we Wrocławiu już otwarta! [ZDJĘCIA]

0

W środę 20 czerwca na wrocławskim Nadodrzu została otwarta kolejna „Męska Szopa” w Polsce. Jula Poland jako partner strategiczny od dwóch lat wspiera rozwój sieci „Męskich Szop” w Polsce, tego typu placówki non profit działają już w Warszawie i Słupsku.

Męska Szopa to inicjatywa, która zrodziła się w Australii, ale sieć Men’s Shed – Męskich Szop – działa z powodzeniem także w innych krajach m.in. w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Miejsca tego typu  pozwalają majsterkowiczom z najbliższej okolicy bezpłatnie korzystać z w pełni wyposażonego warsztatu i realizować wspólne projekty.  To miejsce spotkań i rozmów, idealne środowisko integracji lokalnej społeczności i zachęta do aktywnego spędzania czasu.

MeskaSzopa3

Wrocławska „Męska Szopa” jest efektem udanej współpracy sieci multimarketów Jula, wrocławskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Wrocławskiego Centrum Seniora. Ten ogólnodostępny warsztat mieści się przy ul. Paulińskiej 16, na Nadodrzu, dzielnicy objętej programem rewitalizacyjnym. Rewitalizacja to coś więcej niż remont budynków, to ożywianie i podnoszenie atrakcyjności dzielnicy w różnych obszarach, kształtowanie przestrzeni bardziej przyjaznej dla mieszkańców. Działania skupione na tworzeniu atrakcyjnej oferty w najbliższym otoczeniu mieszkańców pomagają budować ich zaangażowanie i podnoszą poziom życia w dzielnicy. Męska Szopa  dobrze wpisuje się w ten plan.

MeskaSzopa1

Ten projekt stanowi doskonałą odpowiedź na potrzebę aktywizacji osób starszych i formę realizacji polityki odpowiedzialnego biznesu, która jest istotną częścią wizji Jula. „Męskie Szopy” otwarte są dla każdego, jednak szczególnie zależy nam na aktywizacji seniorów. Większa aktywność przyczyni się do ich lepszego samopoczucia i stanu zdrowia, ale jest także cenna dla lokalnej społeczności, która będzie miała okazję korzystać z wiedzy i doświadczenia starszych mieszkańców dzielnicy. – zauważa Tomasz Wienke, dyrektor zarządzający Jula Poland.

MeskaSzopa4

 Dwie pozostałe Męskie Szopy działają w Warszawie i w Słupsku.  Sieć multimarketów Jula  jako partner projektu „Męska Szopa” zapewnia wyposażenie warsztatów obejmujące odpowiednie narzędzia i maszyny, a także ich serwisowanie. Partnerem merytorycznym wrocławskiego projektu jest Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania, jej eksperci będą wspierać osoby korzystające z ”Męskiej Szopy” swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. z zakresu renowacji i konserwacji mebli.

MeskaSzopa5

Adres: ul. Paulińska 16
Wstęp wolny

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPlanujesz kupno mieszkania we Wrocławiu? Sprawdź! [Nowe osiedle]
Następny artykułKONGRES REGIONÓW – najważniejsze w Polsce spotkanie samorządów, biznesu i NGO już 26-27 czerwca we Wrocławiu!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.