fot. Grzegorz Rajter

Pierwsza odsłona zawodów cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Ponad stu uczestników i kilkuset kibiców zgromadziło się w Centrum Sportów Ekstremalnych przy ul. Legnickiej 65. Jak będzie tym razem? Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław zaprasza na drugą edycję MC Scoot Dżem!

Sportowe emocje i widowiskowe prezentacje 

Druga edycja wydarzenia rozpocznie się 16 marca (sobota) o godz. 9:00 w Centrum Sportów Ekstremalnych przy ul. Legnickiej 65. Zawody odbędą się w sześciu kategoriach: mini junior, girls, street junior, park junior, street pro, park pro. Zawodnicy będą oceniani pod względem 4 kryteriów: trudności, różnorodności, płynności oraz stylu. Podczas eliminacji oraz finału każdej kategorii uczestnicy wykonają po 2 przejazdy. O oprawę muzyczną na miejscu zadba profesjonalny DJ, a wyczyny zawodników ocenią uznani sędziowie.

fot. Grzegorz Rajter

W tym roku, wprowadzone zostały nowe kategorie. „Street” jest przeznaczona dla fanów technicznej jazdy z wykorzystaniem murków, poręczy i prostych najazdów. Zawodnicy jeżdżący w streetowym stylu wyróżniają się trikami wymagającymi balansu i dobrego oka przy wskakiwaniu na przeszkody. Zobaczycie tu sporo jazdy na jednym kole i ciekawe kombinacje z obrotami o 360*.

„Park” to odrębny styl jazdy, w którym zawodnicy wykorzystują duże rampy, takie jak quarter czy jumpbox do wykonywania wieloobrotowych kombinacji w locie. Miłośnicy parkowej jazdy są w stanie zrealizować nawet 7 obrotów hulajnogą podczas jednego wyskoku, a to wszystko dzieje się naprawdę szybko! Ta kategoria słynie również z salt, co będzie najbardziej spektakularną częścią przejazdów.

Nowa forma oceniania zawodników

Ocena zawodów odbędzie się poprzez program JudgeMate. Wyniki zawodników będą wpisywane na bieżąco przez sędziów do systemu, dzięki czemu dosłownie chwile później ukażą się w tabeli na żywo dostępnej na stronie internetowej. Ta procedura zdecydowanie ułatwi przebieg wydarzenia oraz pozytywnie wpłynie na odbiór ze strony zawodników. Autorem programu do „Live scoringu” jest Kacper Szymański.

Jak się zapisać? Musicie założyć konto na https://www.judgemate.com/pl/dashboard
i dopisać się do odpowiedniej kategorii wiekowej. Instrukcja rejestracji znajduje się tutaj: https://www.judgemate.com/pl/for-participant.

fot. Grzegorz Rajter

PROGRAM: 

Elimimacje: 11:00 Mini Junior, 12:00 Girls, 13:00 Street Junior, 14:00 Park Junior, 15:00 Street Pro, 16:00 Park Pro [przerwa] Finały

Nagrody pieniężne: Park PRO oraz Street PRO

I miejsce – 700zł

II miejsce – 500zł

III miejsce – 300zł

W pozostałych kategoriach nagrody będą rzeczowe i zostaną ufundowane przez partnerów wydarzenia.

PARTNERZY:

Yeppa Hamak Camp/ RDM bike shop/ MOVINO/ RADOO/ WASP/ CHAOS/ Yeppa/ Scoot Champions/ Centrano/ Apex/ Lucky/ Striker/ Ethic/ Core/ Root/ SkatePro

Więcej informacji: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułStartuje najbardziej sensacyjny Restaurant Week® w historii! Te restauracje warto odwiedzić we Wrocławiu
Następny artykułWydruki na zamówienie z JKB Print