fot. Filmweb.pl

Od 2 do 22 lutego w Centrum Innowacji PRZEJŚCIE w Przejściu Świdnickim będzie prezentowana wystawa kadrów z filmu „Twój Vincent”. Ekspozycja składa się z 25 obrazów. 

Obrazy pochodzą z kolekcji Miasta Wrocław i do tej pory były wystawiane dwukrotnie –podczas premiery „Twojego Vincenta” w Dolnośląskich Centrum Filmowym oraz w Centrum Technologii Wizualnych.

Film jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Praca nad „Twoim Vincentem” trwała 7 lat, a udział w projekcie wzięło 100 polskich i zagranicznych malarzy, wiernie naśladujących twórczość van Gogha. Film składa się z 65 tysięcy obrazów namalowanych farbą olejną na podobraziu.

Scenariusz produkcji został stworzony przez Dorotę Kobielę oraz Jacka Dehnela – poetę i prozaika. Fabuła skupia się na życiu i śmierci Vincenta van Gogha. Film został wyreżyserowany przez Dorotę Kobielę (malarka, reżyserka) oraz Hugh Welchmana (brytyjski producent filmowy, twórca animowanego filmu „Piotruś i Wilk” nagrodzonego w 2007 roku Oscarem za najlepszy krótkometrażowy film animowany).

Produkcja przypadła do gustu krytykom i otrzymała szereg nagród i wyróżnień – między innymi Nagrodę Publiczności podczas Annecy Film Festival; Najlepszy Film Animowany podczas Shanghai International Film Festival; Najlepsza Europejska Animacja w czasie European Film Awards. 23 stycznia 2018 roku „Twój Vincent” otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany.

Podczas wystawy zostanie zaprezentowana część kolekcji Wrocławia, między innymi obraz z listem będący przewodnik motywem filmu, a także portret autorstwa Doroty Kobieli wykonany w technice van Gogha. Wybrany został także kadr z filmu w czterech wersjach kolorystycznych, stworzony głównie po to, aby wybrać jedną tonację obowiązującą we wszystkich obrazach. Ekspozycja została również uzupełniona dwoma obrazami wrocławianki Karoliny Belczyk.

Wstęp wolny 

Mat. prasowe Wydział Komunikacji Społecznej

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNiecodzienne zdjęcia Wrocławia w czasie wojny – zobacz jak wyglądała Twoja okolica w czasie Festung Breslau. [ZDJĘCIA]
Następny artykułPoznaj tajemnice Kolejkowa podczas wieczornego zwiedzania! [KONKURS]
Odkryj Wrocław na nowo