Majówka we Wrocławiu – co zwiedzić, gdzie pójść, co robić? [wydarzenia, cennik, godziny otwarcia]

0
fot. Another Perspective

Tegoroczna majówka we Wrocławiu będzie obfitowała w wiele interesujących atrakcji i wydarzeń – idealnych dla grona bliskich przyjaciół i całych rodzin. Weekend majowy w rytmach dobrej muzyki i licznych aktywności, z pewnością rozwieje nadciągające chmury.

W tym roku majówka we Wrocławiu to przede wszystkim liczne koncerty, atrakcje sportowe i wyczynowe zarówno dla wytrwałych, jak i początkujących, kina plenerowe, spotkania na łonie natury podczas rodzinnych spacerów, a także całodniowe wyjazdy w okolice Wrocławia. Dla tych, co wolą jednak miejski zgiełk i imprezy do białego rana, przygotowaliśmy zestawienie atrakcji na miejscu. Zobaczcie, co można robić w majówkę we Wrocławiu!

Muzyczna majówka – propozycja dla kochających mocne brzmienie

Festiwal 3-majówka Wrocław 2019

Festiwal 3-majówka jest już wrocławską tradycją. Co roku Pergola zamienia się w miejsce pełne muzyki i dobrej zabawy. Jak zwykle wystąpią najlepsze polskie zespoły, popularni wokaliści, weterani scen rockowych oraz wschodzące gwiazdy. Koniecznie trzeba pamiętać, że 3-majówka jest połączona z biciem Gitarowego Rekordu Guinnessa (1.05.19 godz. 10:00 – 16.30 Rynek).

Na scenie w tym roku m.in. Slade, Nocny Kochanek, Ania Dąbrowska, The Dumplings, Coma.

Wstęp na koncerty jest biletowany – CENNIK

PROGRAM 3-MAJÓWKI 2019 

mat. prasowe

Niecodzienne rytmy na placu Gołębim

Tegoroczna majówka to nie tylko festiwal 3-majówka, ale również wiele innych muzycznych koncertów. Na placu Gołębim będzie można posłuchać energetycznego brzmienia i świetnych aranżacji.

Kubańskie rytmy, muzyka polsko-ukraińska czy andaluzyjskie klimaty to nie wszystko. Oprócz tego usłyszmy popularne tematy jazzowe. Wystąpią – The Cuban Latin Jazz (14.00), Los Duendes (16.00), Tomasz Krajewski (18.00) oraz Dagadana (20.00).

Wstęp bezpłatny!

Największe Silent Disco!

Silent Disco zacznie się po koncertach głównych na scenie na Pergoli.

Czym jednak jest Silent Disco? To ciche imprezy, podczas których uczestnicy tańczą do muzyki granej na specjalnych słuchawkach. Wystarczy jeden ruch, a zmienia się kanał z muzyką i można bawić się dalej.

Na największym Silent Disco będzie dostępnych 1500 słuchawek, a imprezę poprowadzą świetni DJ-e.

fot. mat. prasowe

Aktywna majówka – propozycja dla lubiących sport

Spływy kajakowe Wrocław i okolice

Mimo że pogoda może nie dopisać, niektórzy lubią ekstremalne warunki podczas spływów kajakowych, prawda? Co tam deszcz, skoro i tak będziemy mokrzy od machania wiosłami? Dlatego warto wiedzieć, że we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach, w majowych weekend, można wybrać się całą rodziną na spływ kajakowy.

Spływy są organizowane na rzekach Dolnego Śląska – Oława, Barycz, Bóbr, Widawa. Nie są to trasy wymagające, a niektóre trasy specjalnie zostały dostosowane dla rodzin z małymi dziećmi. Rzeki nie są również specjalnie głębokie, a organizatorzy zapewniają kamizelki – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Co ważne – codziennie jest inna trasa! Warto zatem zapoznać się z PROGRAMEM spływów kajakowych przed zorganizowaniem wycieczki. Na stronie znajduje się również szczegółowy cennik poszczególnych spływów.

fot. kayaktours.pl

Aquapark Wrocław – cały dzień świetnej zabawy

Początek maja to jeszcze kiepski moment na rodzinną wyprawę na odkryty basen. Ale co powiecie na aquapark z kilkoma basenami, zjeżdżalniami dla dzieci, leniwą rzeką i saunarium? Odważni będą mogli również wypłynąć na zewnątrz i zrelaksować się w gorącym basenie.

W tym roku na majówkę otwarty zostanie tor skimboardowy, czyli połączenie deskorolki i surfingu. Wielbiciele aktywnego wypoczynku będą mieli niepowtarzalną okazję do wypróbowania swojej równowagi i koordynacji ruchowej. Oprócz tego zostanie uruchomiona Strefa Malucha, gdzie czeka malowanie buziek, wykonanie wodnych tatuaży i warsztaty zdobienia plecaków i fartuszków. Starszaki natomiast popływają na pontonie, poskaczą do wody z materacy i pościgają się podwodnymi skuterami.

fot. mat. prasowe

Majówka we Wrocławiu – gdzie pójść ze znajomymi?

Tour po Beach Barach

Majówka we Wrocławiu to nie tylko liczne koncerty, ale dla niektórych też świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi przyjaciółmi. Ze swojej strony proponujemy wizytę na miejskich plażach (beach barach), gdzie oprócz dobrej muzyki granej w tle, leżaków na piasku, można spróbować pyszności serwowanych przez foodtrucki albo wyskoczyć na jakiegoś dobrego drinka.

We Wrocławiu mamy aż kilka beach barów, a z każdym rokiem ich przybywa. Na szczególną uwagę zasługują klimatyczne miejsca jak: ZaZoo Beach Bar, HotSpot Beach Bar oraz Forma Płynna. Jeśli już znacie te miejscówki to warto wybrać się do Prosto Z Mostu czy OpatoVice Beach Bar. Na pewno spędzicie fajnie wspólny czas. Do Beach Barów jest wstęp wolny.

fot. Facebook Forma Płynna Beach Bar

Wielka Majówka na Partynicach

Swoją majówkę organizuje również Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, jak i odwiedzających miasto turystów.

Na Partynicach zostanie otwarta specjalna Strefa Sportu, gdzie uczestnicy poznają najważniejsze ćwiczenia fizyczne. Dla dzieci przygotowano specjalnie gry podwórkowe – skakanie przez gumę, gra w klasy i chowanego, podchody. Oprócz tego najmłodsi świetnie będą się bawić w Strefie Animacji. I oczywiście zamki dmuchane!

Na Partynicach nie zabraknie także FoodTrucków, lanego piwa i innych wyrobów pochodzących z Dolnego Śląska.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

fot. mat. prasowe

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Nie wiadomo jeszcze jaka pogoda, ale może kino plenerowe na Wyspie Słodowej będzie idealnym pomysłem na spędzenie majowego wieczoru? Codziennie będzie leciał innych film, a na uczestników jak zawsze będzie czekał wygodny leżak. Można zabrać ze sobą prowiant i ciepły koc – wieczory jeszcze są chłodne!

Seanse zaczynają się codziennie od 1 do 5 maja o 21.00.

W przypadku deszczu seans może zostać odwołany.

Repertuar:

 • 1 maja Wielkie piękno (2013), reż. Paolo Sorrentino
 • 2 maja Toni Erdmann (2016), reż. Maren Ade
 • 3 maja Młodość (2015), reż. Paolo Sorrentino
 • 4 maja Co nas kręci, co nas podnieca (2009), reż. Woody Allen
 • 5 maja O północy w Paryżu (2011), reż. Woody Allen.

Udział jest bezpłatny

Nocny Targ na Tęczowej

Nocny Targ na Tęczowej to jedno z najważniejszych wydarzeń na wrocławskiej mapie gastronomicznej – jak i muzycznej. Na miejscu oczywiście najlepsze FoodTrucki i alkohol. Oprócz tego będzie możliwość potańczenia do dobrej muzyki.

Oczywiście na miejscu będą czekały leżaki i inne wygodne miejsca do siedzenia, a sam Nocny Targ będzie idealną okazją do spotkań ze znajomymi.

Udział oczywiście jest bezpłatny

fot. mat. prasowe

Majówka w Centrum Historii Zajezdnia

Tegoroczna majówka w Zajezdni na pewno będzie niezapomnianym wydarzeniem! Z tej okazji będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy głównej „Wrocław 1945-2016” po specjalnie wytyczonej ścieżce.

Oprócz tego na najmłodszych czekają warsztaty artystyczne, a dla trochę starszych – relaks z książką i planszówkami na trawie. Dla wielbicieli sportu przygotowano specjalną strefę ze skakankami i piłkami.

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza do spędzenia tegorocznej majówki na placu przy ul. Grabiszyńskiej 184.

Program uzupełniający:

 • 1 maja Silent Disco w Zajezdni,
 • 2 maja gra miejska „Gang Czasozmieniaczy”
 • 3 maja quiz historyczny z nagrodami

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

 

Majówka w okolicy Wrocławia

Arboretum w Wojsławicach

W majówkowy długi weekend w Arboretum w Wojsławicach zaplanowano spacery z przewodnikami, które będą rozpoczynały się w południe. Odwiedzający będą mogli spacerować z przewodnikami słuchając o gatunkach roślin, które już są na wyginięciu, jak i o najrzadszych okazach w Aboretum. Nie zabraknie również opowieści o architekturze i motywach roślinnych.

Oprócz tego zorganizowany zostanie Ogólnopolski Kiermasz Roślin.

1 maja spacer po GEOretum poprowadzi geolog, dr Stanisław Madej, co z pewnością zainteresuje miłośników skał i minerałów.

5 maja zaś odwiedzający dowiedzą się o wpływie japońskiej sztuki ogrodów na sadzenie roślin w naszych przydomowych ogródkach.

W niedzielę 5 maja dowiemy się jakie są wpływy japońskiej sztuki ogrodów na nasze ogrody.

fot. mat. prasowe

Majówka w Twierdzy w Kłodzku

W kłodzkiej Twierdzy w trakcie trwania Majówki będzie rezydował regiment pruskich żołnierzy – każdy będzie mógł zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie i podpatrzeć, jak wyglądało dawniej życie wojaków.

Wraz z przewodnikiem zwiedzający zdobędą również ostateczny punkt obrony Twierdzy – donjon. Oprócz tego przewodnicy opowiedzą o sekretach i historii fortecy. Wytrwali będą mieli szansę na przeszkolenie artyleryskie przy jednej z armat. A ci co są odważni zejdą do podziemnego labiryntu.

Będzie również szansa na podziwianie z otwartych bastionów panoramę miasta i gór.

CENNIK + TRASY ZWIEDZANIA 

fot. mat. prasowe

Majówka w Jaworzynie Śląskiej

Podczas Kolejowej Majówki w Jaworzynie Śląskiej zorganizowane będą regularne pokazy i przejazdy zabytkowym taborem kolejowym. Oprócz tego będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem całego Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, gdzie znajduje się ponad 140 zabytkowych pojazdów kolejowych.

KUP BILET

fot. mat. prasowe

XXI Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ

Co to za majówka bez święta kwiatów w Zamku Książ? To jedno z najbardziej kwiecistych wydarzeń w ciągu roku, którego wręcz nie można ominąć.

W tym roku Zamek zmieni się w scenerię zainspirowaną z kinowych hitów – Księga dżungliAlicja w Krainie czarów oraz Pod słońcem Toskanii. Festiwalowym kwiatem została róża, której pełno będzie w barokowych salach.

Rośliny zaprezentuje i wystawi do sprzedaży ponad 250 wystawców.

W programie również:

 • Narodowa Wystawa Bonsai,
 • Bitwy florystyczne trzy razy dziennie
 • wykłady prowadzone przez Dział Kultury i Turystyki Książa.

Dla dzieci przygotowano specjalne warsztaty florystyczne, podczas których stworzą własne kompozycje pod okiem mistrzów. Odbędzie się też kilka spektakli komediowych, inspirowanych Alicją w Krainie Czarów.

Przez cały okres festiwalu znajdować się tu będzie prawdziwe obozowisko rycerzy. Po raz pierwszy we wnętrzach zamkowych powstanie Kącik Małego Odkrywcy Tajemnic, gdzie najmłodsi przemienią się w królowe i królów, będą rozwiązywać  zagadki i wysłuchiwać zaczarowanych opowieści zamkowych.

Bilety w cenie 25 do 35 złotych.

WIĘCEJ INFORMACJI 

fot. mat. prasowe

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułPort Popowice: nowa oferta mieszkaniowa [350 LOKALI W SPRZEDAŻY]
Następny artykułKoncerty Wrocław – co jest grane? [05-12 maja 2019]
Odkryj Wrocław na nowo