Już w najbliższą sobotę, 25 maja, w godzinach 11:00-16:00 Zajezdnia Gaj otworzy swoje drzwi dla miłośników transportu zbiorowego w każdym wieku.
W programie wyjątkowe atrakcje, występy artystyczne, animacje oraz rozrywka dla całych rodzin. MPK Wrocław serdecznie zaprasza!

Dzień Otwarty MPK to niepowtarzalna okazja, aby odkryć fascynujący świat wrocławskiej komunikacji miejskiej, poznać jej historię i tajniki, a także przyjrzeć się najnowocześniejszym pojazdom w taborze wrocławskiego przewoźnika. W programie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i nieco starszych fanów komunikacji miejskiej, a także licznych rodzinnych zabaw i gier. Uczestnicy będą mieli szansę poznać zajezdnię „od kuchni” i zobaczyć autobusy i tramwaje, które na co dzień przemierzają ulice miasta.

Niezwykła podróż po MPK

Miłośnicy komunikacji miejskiej z pewnością zachwycą się przygotowanymi przez MPK Wrocław atrakcjami. Czeka na nich bowiem między innymi imponująca wystawa taboru, obejmująca zarówno uwielbiane, zabytkowe pojazdy – a więc Gustawa, Ogórka, czy też Ikarusa Kubusia – jak i najnowocześniejsze elementy floty – w tym autobus elektryczny oraz Pesę, nowinkę na wrocławskich torach. Zaprezentowane zostaną także dźwigi, radiowozy nadzoru ruchu i inne pojazdy techniczne wykorzystywane przez MPK.

Jednak oferowana będzie podróż nie tylko w czasie — uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli udać się na specjalną wycieczkę po zajezdniach, która pozwoli zobaczyć zakamarki codziennej pracy przewoźnika. Dodatkowo, przewidziano przejazdy okazjonalne autobusem oraz tramwajem, pod okiem doświadczonych szkoleniowców, a także wycieczki tramwajem 102Na z przewodnikiem, ukazującym tajniki zakątków miasta. To doskonała okazja, aby samemu przekonać się, co wprawia transport miejski w ruch!

Atrakcje dla całej rodziny

Uczestnikom Dnia Otwartego MPK nuda na pewno nie grozi! Zaplanowane atrakcje zapewnią miłe chwile wszystkim uczestnikom, niezależnie od wieku. Na najmłodszych czekają karuzela i dmuchańce, specjalnie przygotowana strefa maluszka oraz zabawy prowadzone przez animatorów.

Nieco starsi miłośnicy komunikacji miejskiej z łatwością odnajdą się w parku linowym ulokowanym w Parku Andersa, a także podczas licznych zajęć edukacyjnych i kreatywnych, na stoiskach służb mundurowych i spółek miejskich oraz w strefie wyzwań sportowych, gdzie będzie można spróbować swoich sił w wielu różnych dyscyplinach i aktywnościach. Radości dostarczą także spotkania ze zwierzątkami, takimi jak kucyki, urocze alpaki, kózki czy czworonogi z TOZ.

Czas relaksu i rozrywki

Podczas gdy dzieci będą bawić się w najlepsze, rodzice i dziadkowie na pewno z przyjemnością skorzystają z oferty gastronomicznej oraz możliwości relaksu w zielonej strefie odpoczynku na terenie Parku Andersa, sąsiadującego bezpośrednio z zajezdnią. Czas umilać będą występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie, oraz animacje, zabawy i konkursy.

Atrakcją dla całych rodzin będzie wyjątkowa gra terenowa, stanowiąca wyzwanie i przygodę dla uczestników w każdym wieku. W jej ramach zdobywać będzie można pieczątki, odwiedzając poszczególne stoiska rozmieszczone na terenie zajezdni i parku. Każde stoisko przygotowano z myślą o różnorodnych aktywnościach i wyzwaniach, które przybliżą aspekty funkcjonowania miasta oraz jego bogatej oferty. Na zdobywców kompletu pieczątek czekać będą atrakcyjne nagrody!

Dzień Otwarty MPK Wrocław to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pokolenia i oferuje coś dla każdego. To świetna okazja, by przekonać się o magii, jaką skrywa komunikacja miejska! MPK zaprasza wszystkich mieszkańców Wrocławia do udziału w tym radosnym dniu pełnym atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDzień Mamy we Wrocławiu: TOP 5 miejsc i pomysłów gdzie możesz zabrać swoją mamę
Następny artykułPlan: na Kościuszki wrócą tramwaje i dojadą do granic miasta nową aleją
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.