Lumina Park pod Wrocławiem zaprasza na sezon 2023/24. Wyjątkowy świat iluminacji na Zamku Topacz

0

Znajdujący się pod Wrocławiem (na Zamku Topacz) Lumina Park serwuje tegoroczny sezon w niezwykle filmowym stylu, wciągając odwiedzających w niezapomnianą podróż przez świat Filmowych Opowieści. To miejsce, gdzie światła, dźwięki, zdjęcia i wyjątkowa atmosfera stają się częścią magicznej opowieści. Przygotujcie się na podróż w głąb kultowych filmów i książek, które z pewnością doskonale znacie.

Jednym z niezwykłych etapów tej podróży będzie przypomnienie historii Tarzana. Lumina Park na chwilę przemieni się w dziki Park Jurajski, a przemierzając jego ścieżki, poczujecie się jak odkrywcy zagubieni w prehistorycznym świecie. To wyjątkowe doświadczenie, które przeniesie Was w czasy dawno zapomniane.

Kolejny przystanek na tej magicznej trasie zabierze Was do Narnii, krainy znaną z serii książek „Opowieści z Narnii” autorstwa C.S. Lewisa. Wypełnione mglistymi lasami, tajemniczymi stworzeniami i zimnymi zimami to miejsce, w którym nawet dorosły człowiek poczuje się jak dziecko zafascynowane tajemnicami. To idealna okazja, by wraz z przyjaciółmi zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na wyjątkowej kanapie, które z pewnością przypomną wam o tym niezwykłym przeżyciu.

Jeśli jesteście prawdziwymi kinomanami, to w Lumina Park znajdziecie coś specjalnie dla Was. W specjalnie przygotowanej Grywalizacji, czeka na Was wiele pytań związanych z kinowymi hitami, a także wieloma innymi aspektami kina. To doskonały sposób na sprawdzenie swojej wiedzy filmowej i rywalizację z przyjaciółmi. Grywalizacja to quiz, który można rozwiązywać podczas spaceru po Lumina Parku. Zadania będą dostępne na dwóch poziomach trudności oraz w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Wystarczy zeskanować kod QR, by wyruszyć w fascynującą przygodę w świecie zagadek i wyzwań.

fot. Lumina Park

Lumina Park Wrocław to miejsce, w którym świat Filmowych Opowieści staje się rzeczywistością. To doskonała okazja, by przeżyć niezapomniane chwile w magicznej scenerii i przenieść się w świat filmowej magii. Czekają na Was emocje, przygody i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Przyjdźcie i sprawdźcie, jakie Filmowe Opowieści czekają właśnie na Was w Lumina Parku pod Wrocławiem!

Świat Filmowych Opowieści w Lumina Park Wrocław: Sezon 2023/24

Wrocławski Lumina Park w sezonie 2023/24 przenosi odwiedzających w niezwykłą podróż w świat Filmowych Opowieści. To miejsce, gdzie sztuka, światła, dźwięki i wyjątkowa atmosfera łączą się, tworząc magiczną opowieść, która ożywa przed oczami gości. Tegoroczna atrakcja pozwala na powrót do pamięci kultowych filmów i książek, które z pewnością dobrze znacie.

Instalacje Artystyczne w Lumina Park Wrocław

Podczas wizyty w Lumina Park Wrocław, będziecie mieli okazję podziwiać niezwykłe instalacje artystyczne stworzone przez utalentowanych artystów. Oto niektóre z nich:

 1. „Królowa Śniegu” – Martha Mulawa: Ta instalacja przeniesie Was w świat baśni Hansa Christiana Andersena, gdzie magia, przygoda i tajemnica królują.
 2. „Maski Indiańskie” – Olena Glinka: Ta instalacja zabierze Was w kulturową podróż do świata indiańskich plemion, odkrywając piękno i mądrość tych kultur.
 3. „Mroźny Tunel” – Olena Glinka: Przejście przez ten mroźny tunel przeniesie Was w mroczny, tajemniczy świat, gdzie niespodzianki czekają na każdym kroku.
 4. „Utopiec” – Olena Glinka: Ta instalacja odkryje przed Wami tajemnicę ukrytą pod powierzchnią wód, gdzie legendarne stworzenia i legendy nabierają życia.
 5. „Nautilus” – Martha Mulawa: Odkryjcie morskie przygody, przemierzając tajemniczy świat, który skrywa wiele sekretów.
 6. „Paproć” – Przemysław Podolski: Ta instalacja z pewnością zachwyci Was swoją delikatnością i pięknem, przenosząc Was w magiczny świat natury.

Praktyczne informacje

Adres: Zamek Topacz Resort & SPA, ul. Templariuszy 1, 55-040 Ślęza

Godziny Otwarcia: Premierowy spacer wśród światła i dźwięku rozpocznie się 26 października i potrwa do 25 lutego.

Godziny otwarcia są zależne od zachodu słońca:

 • 26.10 – 28.10 – od 17:30
 • 29.10 – 12.11 – od 16:30
 • 13.11 – 14.01 – od 16:00
 • 15.01 – 31.01 – od 16:30
 • 01.02 – 18.02 – od 17:00
 • 19.02 – 25.02 – od 17:30

Park jest otwarty do godziny 21:00, a ostatnie wejście odbywa się o 20:00. Warto zauważyć, że park jest zamknięty w poniedziałki (za wyjątkiem 25.12 i 1.01).

Dojazd: Nawigując się do Lumina Parku, prosimy wpisać adres: Zamek Topacz Ślęza ul. Templariuszy 1. Dojazd autobusem nr 612 jest również możliwy; przystanek „Ślęza – skrzyżowanie” znajduje się 600 metrów od wejścia na teren Zamku Topacz.

Parking: Parking znajduje się na terenie obiektu. Wjazd na parking odbywa się od piątku do niedzieli przez główną bramę, natomiast od poniedziałku do czwartku przez drugą bramę.

Ceny biletów:

 • Ulgowy*: 31 zł
 • Wtorek – Czwartek: 35 zł
 • Piątek – Niedziela, Święta*** Normalny: 35 zł
 • Wtorek – Czwartek: 39 zł
 • Piątek – Niedziela, Święta*** Rodzinny**: 120 zł
 • Wtorek – Czwartek: 135 zł
 • Piątek – Niedziela, Święta***

Dzieci do 2 roku życia – wstęp bezpłatny!

Uwaga! Weekendowe ceny biletów obowiązują od piątku do niedzieli oraz 1.11 i 25.12-7.01.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHalloween we Wrocławiu: co robić w tę najstraszniejszą noc w roku? [4 WYDARZENIA]
Następny artykułWrocław polską stolicą pierogów! Pierogowy ranking Pyszne.pl
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.