Już niedługo we wrocławskiej Czasoprzestrzeni, ponownie odbędzie się wydarzenie wyczekiwane przez wszystkich miłośników wyśmienitych trunków. Mowa oczywiście o 8. Wrocławskim Lotnym Festiwalu Piwa, który nadchodzi wielkimi krokami – świętowanie zaplanowane jest bowiem na 20-21 kwietnia. Dlaczego warto się wybrać?

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski najlepsze food-trucki, różnorodne atrakcje i konkursy.

To wyjątkowe wydarzenie tworzą młodzi ludzie – ludzie, którzy chcą pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby i opowiedzieli o nich większej liczbie osób – podzielili się historią, anegdotami, a niekiedy także tajemnicami piwowarstwa.

Rzemieślnicze piwo, food trucki, silent disco

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków, Lotny Festiwal Piwa to także multum wydarzeń – nie sposób się nudzić! Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Silent Disco, które otworzy swoje odrzwia w sobotę od godziny 22:00 do 2:00, dając szansę na beztroskie pląsy w wygodnych słuchawkach. Dla prawdziwych piwomaniaków gratką okażą się również Lotne Mistrzostwa w ulubionym sporcie wszystkich studentów – flankach! Emocji nie zabraknie, a więcej informacji na temat zawodów znajdziecie na wydarzeniu TUTAJ. Pamiętajcie, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę!

Co spotka uczestników w pozostałe dni? Konkursy, a nawet piwni eksperci, którzy wytłumaczą nam jak degustować piwo, od czego warto zacząć przygodę z kraftem oraz o samej produkcji i wiele innych!

Wrocław, znany ze swojej długiej tradycji piwowarskiej, w tym roku ponownie zaprasza miłośników piwa i wszystkich ciekawych kulinarnych eksperymentów na jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Czasoprzestrzeń otoczona zielenią, stanie się areną dla setek różnorodnych piw, które zaserwuje aż 13 wystawców.

Miejsce, w którym warto być

Co najlepsze, 8. Wrocław Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Piwny Klub. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!

Gdzie: Czasoprzestrzeń, Wrocław
Kiedy: 20-21 kwietnia, 2024 r.
Godziny festiwalu:

  • Sobota: 11:00 – 22:00 (22:00 – 2:00 Silent Disco)
  • Niedziela: 11:00 – 19:00

Po więcej informacji zapraszamy TUTAJ!
Lotny Festiwal Piwa

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOdkryj swoje miejsce w sercu Gór Izerskich – poznaj apartamenty inwestycyjne Izera Park
Następny artykułPchli Targ na placu przed Centrum Historii Zajezdnia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.