Lokalne targowiska — tu zrobisz klimatyczne zakupy we Wrocławiu

0
a

Lubisz klimat lokalnych targowisk, gdzie znaleźć można produkty jedyne w swoim rodzaju? Świeże warzywa i owoce, przysmaki od regionalnych rzemieślników, pamiątki, kawy i herbaty – to wszystko, a także o wiele więcej znaleźć można na halach handlowych. W tym artykule stworzyliśmy listę lokalnych targowisk we Wrocławiu, które w szczególności warte są uwagi. Sprawdź!

Hala Targowa

Naszą listę zaczynamy od prawdopodobnie najpopularniejszego targowiska ze wszystkich w mieście. Warto jednak wspomnieć, że jest ono także popularną atrakcją turystyczną. Hala Targowa oferuje stoiska, na których kupisz klasyczne produkty, takie, jak kwiaty, owoce i warzywa, mięso. Jednak znajdziesz tu także świetną kawiarnię 

Café Targowa, której właściciel zasłynął jako mistrz świata w AeroPressie. W Hali Targowej skorzystać można także z punktu dorabiania kluczy oraz ksero. Miejsce czynne jest 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do soboty.

Adres: ul. Piaskowa 17

Targowisko na Dworcu Świebodzkim

Kolejne znane wrocławskie targowisko znajduje się na Dworcu Świebodzkim i składa się ono z dwóch części – „oficjalnej”, gdzie znaleźć można tanie artykuły, takie, jak ubrania, pościel, artykuły spożywcze, owoce i warzywa, chemię z Niemiec. Druga część sprawia wrażenie niezorganizowanej, w której to zwykłe osoby sprzedają z bagażników swoich samochodów różne różności.

Adres: Plac Orląt Lwowskich 20B

Młyn Sułkowice

Jeśli zależy Ci na targowisku, które emanuje bardzo lokalnym klimatem, koniecznie wybierz się na Młyn Sułkowice. Rzadko zobaczyć tam można turystów, za to kupisz tam dosłownie wszystko – świeże zioła, antyki, owoce i warzywa, ale i też nietuzinkowe przedmioty, a także gry planszowe, książki i wiele więcej.

Adres: ul. Poprzeczna 33

EkoBazar w Browarze Mieszczańskim

Regularnie co sobotę w godzinach 8-15 przy ul. Hubskiej 44 (nieco na południe od dworca głównego) odbywa się EkoBazar, czyli lokalny market zlokalizowany w budynku starego Browaru Mieszczańskiego.

Miłośnicy lokalnych, ulicznych targów spożywczych zachwycą się EkoBazarem, podczas którego zaopatrzyć się można w pyszną kawę, smakowite jedzenie i wiele więcej. Warto odwiedzić stronę na Facebooku, gdzie zawsze ogłaszane są aktualne wydarzenia.

Facebook: https://www.facebook.com/ekobazarwroclaw

Adres: ul. Hubska 44

Kwiaciarnie na Placu Solnym

Plac Solny także zaklasyfikować można jako targowisko, jednak skupiające głównie stragany z kwiatami. Kupisz tam świeże kwiaty – dostępne są wszystkie rodzaje i to o każdej porze dnia i nocy.

Adres: Plac Solny

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wina, lokalne sery, warzywa prosto z upraw, chałwy, pierogi, rogaliki – Wrocławski Bazar Smakoszy, jak sama nazwa wskazuje, zachwyca różnorodnością wysokiej jakości produktów spożywczych. Porozmawiać można także z lokalnymi producentami jedzenia. Odnajdziesz tu bardzo lokalny klimat.

Adres: ul. Paczkowska 26, sobota godz. 9:00 – 13:00 oraz niedziela 10:00 – 14:00.

Aktualne informacje zawsze znajdziesz na ich profilu na Facebooku: 

https://m.facebook.com/WroclawskiBazarSmakoszy/?locale=pl_PL

Nocny Targ we Wrocławiu

Jedną z ciekawych lokalnych atrakcji jest wrocławski nocny targ, słynący ze stoisk oferujących jedzenie azjatyckie, meksykańskie, a nawet argentyńskie.

Adres: ul. Tęczowa 65.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWyjątkowe kolekcje od Pandory w Galerii Dominikańskiej
Następny artykułPodróż do wnętrza ziemi – niezwykła wystawa w galerii BWA Wrocław Główny
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.