Leasing samochodów VS wynajem długoterminowy aut – która opcja jest bardziej opłacalna?

0

Zastanawiasz się nad tym, jaką metodę finansowania samochodu wybrać? W tym artykule porównujemy dwie najpopularniejsze opcje, czyli leasing oraz wynajem długoterminowy. Koniecznie zapoznaj się z tekstem i sprawdź zalety oraz wady obu rozwiązań. Z naszą pomocą nie będziesz mieć żadnego problemu ze znalezieniem rozwiązania, z którego będziesz w pełni zadowolony.

Leasing samochodu a wynajem długoterminowy – różnice

Pod wieloma względami leasing samochodu i jego wynajem długoterminowy są bardzo podobne. W obu przypadkach leasingobiorca może ustalić bardzo elastyczne warunki umowy, które na przykład nie wymagają od niego wniesienia wkładu własnego albo zapewniają preferowaną przez niego liczbę i wysokość rat.

Jakie są więc różnice? Wynajem długoterminowy jest nieco bardziej elastyczny niż leasing samochodu. Łatwiej jest zmienić w trakcie trwania umowy pojazd na nowszy model, a także samo zawarcie porozumienia wymaga zazwyczaj mniej formalności. 

Ważną różnicą jest również to, że umowa na leasing samochodu zazwyczaj zakłada, że po jej zakończeniu użytkownik pojazdu może wykupić go za wcześniej ustaloną kwotę. Staje się wtedy jego właścicielem na stałe. Wynajem długoterminowy nie daje takiej możliwości.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź leasing samochodu w ofercie carleasepolska.pl

Przykład: Audi leasing i wynajem – co się opłaca?

Wybór między leasingiem samochodów a wynajmem długoterminowym aut zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne preferencje, potrzeby finansowe, charakterystyka użytkowania i sytuacja biznesowa. 

Przykładowo, wynajem długoterminowy Audi A7, które jest warte około 400 tysięcy złotych, pozwala na użytkowanie go nawet przez parę lat, bez ponoszenia pełnych kosztów wartości samochodu. W przypadku tego samego Audi w leasingu należałoby doliczyć do tego kwotę wykupu, za sprawą której użytkownik zapłaciłby całą należność za auto. 

Wynajem długoterminowy Audi jest zatem oszczędniejszy, ale Audi leasing pozwala na przejęcie własności auta i zachowanie go dla siebie po zakończeniu umowy. Która opcja jest zatem opłacalna? Obie. Ta pierwsza dla osób, które lubią często wymieniać samochody i cieszyć się najnowszymi modelami. Ta druga dla tych, którzy chcą po jednorazowym leasingu mieć auto na własność. 

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zobacz jak wygląda wynajem długoterminowy Audi – Car Lease Polska i porównaj oferty! 

Car Lease Polska – najlepsze warunki na leasing

Niezależnie od tego na jaką formę finansowania się zdecydujesz, to w Car Lease Polska znajdziesz najlepsze warunki na nabycie nowego samochodu. Przekonaj się sam i odwiedź ich stronę.

Znajdziesz tam bardzo szeroki wybór najnowszych modeli Audi w leasingu oraz przydatne informacje na temat wszystkich kwestii związanych z wynajmem. W razie jakichkolwiek wątpliwości możesz skorzystać z porad pracujących tam ekspertów i upewnić się, że Twój wybór jest najkorzystniejszy.

Nie czekaj ani chwili dłużej i zdecyduj się na Audi leasing z pomocą Car Lease Polska. Na pewno nie będziesz zawiedziony!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGdzie nas weekend z Wrocławia: 5 magicznych noclegów w Górach Stołowych
Następny artykuł02. Dlaczego warto mówić o modernizmie we Wrocławiu? Cztery powody [SERIA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.