Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta ogłosił przetarg na stanowisko latarnika miejskiego. A dokładniej obsługę, eksploatację i konserwację oświetlenia gazowego na terenie Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu.
We Wrocławiu, z pozoru wymarły zawód latarnika cieszy się dużym powodzeniem! Niektórzy uważają nawet, że zobaczenie latarnika przynosi szczęście. Warto zapamiętać, że latarnik przechadza o zmroku tylko po Ostrowie Tumskim, czyli jedynym miejscu, w którym są latarnie gazowe we Wrocławiu.
Jak wygląda praca latarnika?
Praca latarnika polega na zapalaniu i gaszeniu lamp gazowych na Ostrowie Tumskim w wyznaczonych godzinach.
Godziny pracy zmieniają się w zależności od miesiąca. np. na początku styczniu latarnik zapala lampy od godz 16:30 i gasi je około 7:30, z kolei w czerwcu lampy muszą być zapalone od 20:35 i zgaszone o 2:50.
Latarnik jest odpowiedzialny za:
Obsługę i eksploatację urządzeń oświetlenia gazowego.:
a) codzienne zapalanie i gaszenie lamp gazowych w czasie określonym według kalendarza oświetleniowego przez latarnika – osobę będącą w specjalnym stroju.
b) wykonywanie pobieżnych oględzin stanu gazowych urządzeń oświetleniowych w trakcie zapalania i gaszenia lamp,
c) założenie i prowadzenie „dziennika codziennej obsługi”
Konserwację urządzeń oświetlenia gazowego, polegającą na usuwaniu usterek wynikających z pracy oświetlenia oraz prowadzenie prac związanych z utrzymaniem urządzeń oświetleniowych w należytym stanie.
Specjalny strój i czyste buty
Aby zostać latarnikiem należy wyposażyć się również w specjalny strój
Jak zostać latarnikiem?
Należy wysłać swój formularz zgłoszeniowy do 16.10.2020r.
Pełna informacja znajduje się tutaj: kliknij