Rekordowy przyrost zakażeń do ponad 4 tys, co daje wynik 30% więcej niż poprzedniego dnia, spowodował, że rząd powraca do wielu obostrzeń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W przypadku takiej dynamiki, podwojenie zakażeń będzie występowało w odstępie 3 dni. Od wczoraj zmarło 76 osób, z czego 68 osób miało poważne choroby współistniejące. Liczba łóżek zajętych to 4138. Liczba dostępnym miejsc to ponad 9,5tys (blisko 60% wolnych łóżek). Pozostało około 500 wolnych respiratorów. – mówi Mateusz Morawiecki

Minęło 6 miesięcy od wdrożenia pierwszych obostrzeń. Dziś nadeszła druga fala i należy się zmierzyć z nią w sposób zdecydowany i kategoryczny. Korzystając z doświadczeń, których nabraliśmy i sytuację w innych krajach. – dodał premier

Za nami czas bardzo dużych wyrzeczeń. Zamknięcie gospodarki, ogromne straty na całym świecie. Rząd chce przywrócić obostrzenia, które już obowiązywały. Od 10 października strefa żółta będzie w całym kraju. Co się z tym wiąże?

Zasady, które będą obowiązywały od 10 października:

 • Obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.
 • Maksymalnie 75 gości podczas imprez okolicznościowych.
 • 1 osoba na 4mkw w restauracjach.
 • Zgromadzenia do 150 osób. Odległość między różnymi zgromadzeniami min. 100m
 • Wydarzenia kulturalne:
  – z udziałem 25% publiczności w przestrzeni zamkniętej
  – max. 100 osób w plenerze
  – 25% zajętych miejsc w kinach.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł[PILNE] Nowy rekord zakażeniem koronawirusem w Polsce i na Dolnym Śląsku!
Następny artykułLatarnik miejski poszukiwany. Kto będzie zapalał i gasił lampy na Ostrowie Tumskim?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.