Laptopy, telefony, klucze, biżuteria – setki przedmiotów trafia do Biura Rzeczy Znalezionych we Wrocławiu

0

Zastanawiasz się gdzie trafiają zagubione przedmioty mieszkańców Wrocławia? Otóż przy ulicy Długiej 49 znajduje się miejskiej Biuro Rzeczy Znalezionych. Jeżeli ostatnimi czasy zdarzyło Ci się coś zgubić – najpierw zapoznaj się z tym tekstem!

Miejskie Biuro Rzeczy Znalezionych przechowuje znalezione na terenie całego Wrocławia rzeczy, które często są znacznej wartości. Znajdziemy tu laptopy, klucze, portfele, torby, biżuterię i wiele innych.

Jak to działa?

Warunkiem przyjęcia depozytu jest jego wartość, ponieważ musi ona wynosić więcej niż 100 zł. Nasze zguby przechowywane są bezpiecznie w zamkniętym pomieszczeniu, a ich wykaz uzupełniany regularnie znaleźć możemy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej ZDiUM.

Co ciekawe wykaz zawiera informacje o dacie i miejscu znalezienia przedmiotu, więc jest to znaczne ułatwienie w identyfikacji zagubionego mienia.

Aby odebrać swoją zgubę musimy najpierw skontaktować się z biurem i pracownikowi opisać – jak najbardziej szczegółowo – przedmiot. Następnie umawiamy się na odbiór i wnosimy opłatę 2 zł za miesiąc przechowywania depozytu.

źródło: facebook.com/zdium

Co trafia do biura?

Najczęściej są to zegarki, biżuteria, gotówka, portfele, klucze do domu czy auta. Często także trafiają się plecaki, odzież, torby z zakupami, laptopy, czytniki, telefony i tablety. Nie znajdziemy tu z kolei zwierząt, dokumentów czy broni.

Przedmioty znalezione w pojazdach MPK przez kilka dni znajdują się w tamtejszym biurze, później dopiero trafiają do biura przy ul. Długiej.

źródło: facebook.com/zdium

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW Alei Bielany powstało FOROOM – Międzykulturowe Miejsce Spotkań
Następny artykułSeniorze! Tu uzyskasz pomoc w spisie powszechnym