W weekend w Kopali Wrocław odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w pływaniu non stop. Udało się pobić rekord! Jego autorem jest Krzysztof Gajewski, który pobił rekord Guinnessa w pływaniu 48-godzinnym.

Gajewski już wcześniej miał na swoim koncie sukcesy w pływaniu dystansowym. Do niego należy choćby rekord Europy w tej dyscyplinie. Tym razem jednak podjął się on zdecydowanie największego wyzwania w karierze. Całe wydarzenie miało miejsce w Kopalni „Strefa Wakacji” w podwrocławskich Paniowicach.

Wrocławianin wszedł do wody w piątek 7 sierpnia o godzinie 17:00 i przez następne równo 48 godzin pokonał nieprawdopodobny wręcz dystans 109 kilometrów.

Warto pamiętać, że zgodnie z zasadami, nie mógł on sobie zrobić przerwy, stanąć na dnie, ani czegokolwiek się złapać. Nawet jedzenie i picie musiały być mu podawane gdy płynął. Ogromny wysiłek jednak się opłacił. Krzysztof Gajewski pobił rekord Guinnessa w pływaniu 48-godzinnym, a także poprawił swój własny rekord Europy w pływaniu dystansowym w kategorii „The Longest Lake Swim”.

Dodatkowo, udało mu się też pomóc Triathlonowej Akademii Młodzieży z Wrocławia. W trakcie jego zmagań trwała bowiem zbiórka charytatywna na jej rzecz. Zgromadzone fundusze pomogą młodym sportowcom w powrocie do formy po przerwie wymuszonej pandemią COVID-19.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOddam za darmo Wrocław – wyszukaj lub oddaj niepotrzebne rzeczy
Następny artykułBrakuje krwi! Zbiórka krwi przy Magnolia Park
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.