Król od dziś jeździ MPK! Przystanek MPK ZOO od dziś zapowiadają odgłosy zwierząt [POSŁUCHAJ]

0

W poniedziałkowy poranek Lewek z Bramy wrocławskiego ZOO zszedł do wrocławian i wsiadł do tramwaju. Nie sam – bo wraz z nim w tramwajach i autobusach pojawiło się aż 10 innych zwierząt, które można spotkać w ogrodzie. To zapowiedź otwarcia ZOO dla wrocławian.

Rząd w czasie weekendu opublikował rozporządzenie, w którym zgodził się (pod restrykcyjnymi wymaganiami sanitarnymi) otworzyć polskie ogrody zoologiczne.

– Zwierzęta tęsknią za Dolnoślązakami. Teraz czworonogi na widok naszych pracowników albo interesantów przechodzących obok wybiegów biegną zaciekawione do ogrodzenia – opowiada prezes wrocławskiego ZOO Radosław Ratajszczak.

– Pomyśleliśmy że coś, choćby symbolicznie, możemy w tej sprawie zrobić i pomóc w tym spotkaniu – tłumaczy prezes MPK Krzysztof Balawejder – od poniedziałku w naszych tramwajach i autobusach można spotkać się z lwem, symbolem wrocławskiego ogrodu, który od kilkudziesięciu lat wita wrocławian na bramie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jak to spotkanie wygląda? Przejeżdżając obok Teatru Muzycznego Capitol można usłyszeć artystów tej sceny teatru śpiewnie zapowiadających swój przystanek. Przy gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego z tramwajowych głośników słyszymy ikonę wrocławskiego życia akademickiego profesora Jana Miodka. Od dziś przy wrocławskim ZOO w odwiedziny do siebie zaprasza słynny Lewek z Bramy.

– Żyjąc w swoim naturalnym środowisku lew ryczy, gdy chce oznajmić wszystkim zwierzętom wokół, że wkraczają na jego teren – że to on jest tu niepodzielnym władcą. Dlatego też nazywa się go królem zwierząt. Podobnie będzie we wrocławskich tramwajach i autobusach MPK – tłumaczy Radosław Ratajszczak.

Lew wsiadł do pojazdów nie sam, ale na czele całej gromady innych zwierzaków. Udało się stworzyć kompilację odgłosów aż 10 innych zwierząt, które można spotkać w ZOO. A wszystko słyszymy w dźwięku trwającym łącznie z zapowiedzią 6 sekund. MPK Wrocław sprawdziło na grupie testowej czy dźwięk nie drażni w czasie jazdy i czy się mieszkańcom miasta podoba. Wybierano go spośród 6 innych propozycji. Ten zwycięski wszyscy testujący przyjęli bardzo pozytywnie.

POSŁUCHAJ ZAPOWIEDZI PRZYSTANKU:

Od dziś we wrocławskich tramwajach i autobusach MPK Wrocław symbolicznie zaznacza, że właśnie przejeżdżamy obok królestwa naszych zwierząt. A do ZOO będziemy mogli się wybrać jeszcze w tym tygodniu.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułOd 18 maja znów można podziwiać panoramę Wrocławia z Punktu Widokowego w Sky Tower
Następny artykułDo Wrocławia wracają regularne połączenia lotnicze [CO, GDZIE, KIEDY]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.