Kosmiczna wystawa NASA zawitała do Wrocławia [ZDJĘCIA, BILETY, TERMIN]

0

Wielka sensacja, największa na świecie wystawa NASA „nie z tej Ziemi” zawitała do Wrocławia! Ekspozycja będzie prezentowana w Hali Stulecia do 18 czerwca br. Space Adventure to wspaniała kolekcja amerykańskich i radzieckich eksponatów wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center prezentująca historię kosmicznych podróży od ubiegłego wieku do dnia dzisiejszego.

Dzięki tej ekspozycji możemy prześledzić niezwykły postęp technologiczny jakiego dokonał człowiek przez ostatnie 70 lat na drodze eksploracji kosmosu. Jest to również okazja do uczczenia 50 rocznicy misji Apollo 11 dzięki której człowiek stanął po raz pierwszy na Księżycu!

Niezwykłe eksponaty

Wartość edukacyjna ekspozycji została wysoko wyceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata (m.in. uzyskała patronat NASA oraz ośrodków współpracujących z Agencją Kosmiczną), zdobywając ogromną popularność. Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów, prezentowanych na 3 000 metrów kwadratowych powierzchni obiektu Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1 we Wrocławiu zobaczyć można eksponaty ze wszystkich programów kosmicznych tj. Mercury, Gemini, Apollo, Skylab, Sojuz-Apollo, STS, czy ISS. Ekspozycja prezentuje m.in. załogowy statek kosmiczny Orion, okno z Międzynarodowy Stacji Kosmicznej, modele rakiet m.in rakietę Saturn, Sojuz, SLS, Ares 2, czy Liberty, satelitę Sputnik 1, kapsułę z misji Apollo 16 wraz z wieloma autentycznymi eksponatami z misji Apollo, autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, aż 11 oryginalnych skafandrów kosmonautów, i prawdziwy kamień księżycowy. Wszystkie eksponaty można z bliska bardzo dokładnie obejrzeć ze wszystkich stron. W końcu możemy udać się w przestrzeń kosmiczną nie opuszczając naszej planety. Kilkanaście wyjątkowych symulatorów pozwoli nam m.in. odbyć lot na Księżyc, poczuć stan nieważkości, pomajsterkować przy stacji kosmicznej wśród gwiazd czy postawić swoją stopę na srebrnym globie.

Dotknij kamienia księżycowego

Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej. Kosmiczna wystawa to niebywała podróż w czasie i historia ekspansji przestrzeni kosmicznej zarazem – począwszy od czasów Juliusza Vernea. Wystawa swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko pochodzeniu, ale także szerokiemu przekrojowi prezentowanych kosmicznych różnorodności. Ta bezcenna kolekcja dotarła do nas wprost z NASA w dwudziestu ogromnych kontenerach morskich. Eksponaty wystawiane były już w wielu miastach w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz w Afryce Południowej.

Do tej pory widziało ją już ponad 3,5 miliona osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu odwiedzających. To także niepowtarzalna okazja, aby dotknąć kamienia księżycowego własnymi rękoma! Ekspozycja składa się z modeli i makiet, ale przede wszystkim z autentycznych, kolosalnych rozmiarów maszyn i sprzętów, które były wykorzystywane do misji w przestrzeń galaktyczną przez USA i Związek Radziecki. Część powierzchni wystawienniczej zaaranżowana jest pod Space Camp, gdzie zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję poczuć się jak podczas galaktycznej wyprawy.

Opuszczając wystawę ma się nieposkromione wrażenie powrotu z odległej galaktyki. Niesamowite przeżycia, 100% świetnej zabawy, nauki i historii. Jedyna możliwość aby „dotknąć i poczuć” w sposób tak bezpośredni otchłani kosmicznej. Czas, by doświadczyć na własnej skórze nieziemskich wrażeń! Space Adventure: kosmiczna wystawa NASA to szansa na doświadczenie przestrzeni kosmicznej. To także zbiór sensacyjnych wydarzeń, doskonała lekcja historii oraz okazja do eksploracji kosmosu zarówno dla młodszych jak i starszych odbiorców. Wystawa kładzie duży nacisk na edukację, przez co zachęca szkoły i uczelnie wyższe do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę astronomii i czerpanie „ z pierwszej ręki”.

Data: Tylko do 18.06.2019 r.
Miejsce: HALA STULECIA
Wrocław, ul. Wystawowa 1

Ceny biletów:
Bilety już od 30 zł, szczegóły na: www.wystawaspace.pl

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułW dniach 27-28.04 – Kiermasz Ogrodniczy Wrocław „Pamiętajcie o ogrodach”
Następny artykułWrocław na weekend: 10 najciekawszych wydarzeń [26-28 kwietnia 2019]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.