a

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław „Pamiętajcie o ogrodach”

Drzewka i krzewy owocowe i ozdobne, byliny, cebule kwiatowe, rośliny rabatowe, wodne, pnącza, krzewy róż, świeże zioła w doniczkach, sukulenty a nawet rośliny owadożerne – a wszystko to w wielu odmianach, znanych i lubianych oraz nierzadko zupełnie nowych i kolekcjonerskich – zaoferują producenci, którzy przyjadą specjalnie do Wrocławia z innych regionów kraju.  Ponadto narzędzia do prac ogrodowych, a także rękodzieło do domu i ogrodu. To dla ducha, zaś dla ciała – wędliny robione według tradycyjnych, regionalnych receptur w bogatym wyborze, miody z najlepszych pasiek, piwa z minibrowarów, sery z Podhala i z Podlasia, greckie oliwki, przyprawy, obwarzanki i inne smakołyki.

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław

To wszystko w jednym miejscu i czasie – za sprawą Kiermaszu Ogrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, który 27 i 28 kwietnia po raz drugi zagości na Torze Wyścigów Konnych Partynice, gromadząc kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, a w efekcie ogromny wybór roślin, niedostępny nawet w największych centrach ogrodniczych.

Organizatorzy zapraszają w sobotę – 27 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 18.00 oraz w niedzielę – 28 kwietnia – w godzinach od 9.00 do 17.00.

Wstęp wolny

Swój udział w kiermaszu ogrodniczym na Partynicach we Wrocławiu zapowiedzieli między innymi przedstawiciele branży z regionów dolnośląskiego, lubuskiego,  wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego. I mimo sporych odległości, jakie muszą pokonać, aby dotrzeć do Wrocławia, tuż przed wyjazdem starannie przygotowują, selekcjonują towar, aby zadowolić każdego, najbardziej nawet wybrednego klienta. Bo przecież wrócą tu,  przyjadą ponownie, więc muszą zadbać o własny prestiż, o renomę swojej marki.

Nie sposób przedstawić wszystkiego, co pojawi się podczas imprezy na Partynicach -dziesiątki stoisk, setki gatunków, tysiące odmian, kolorów, form…

Wśród drzew owocowych, poza licznie reprezentowanymi jabłoniami, znajdziemy grusze, pigwy, wiśnie, czereśnie, czereśniowiśnie (czerecha), brzoskwinie, nektaryny, morele, śliwy, śliwomorele, a także orzechy włoskie.

Krzewy owocowe pokażą się w postaciach agrestów, porzeczek, borówki amerykańskiej, jagody kamczackiej, aronii, leszczyny, świdośliwy i żurawiny.

Osobna kategoria to krzewy ozdobne, które znajdziemy zarówno w formie iglastej, jak i liściastej. Wśród iglaków można będzie wybierać pomiędzy odmianami idealnymi do małych przestrzeni – na przykład żywotnik wschodni ‘Aurea Nana’, sosna bośniacka ‘Comapct Gem”, sosna kosodrzewina ‘Winter Gold’. Będą różne odmiany sosny szczepionej na pniu, modne drzewka formowane i wiele innych.

Ozdobne krzewy liściaste nie zamierzają ustępować, wystawiając mocną delegację azalii, rododendronów, pierisów, czy takich rarytasów, jak kielichowiec ‘Venus’, zimokwiat wczeseny, czy orszelina olcholistna. 

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław

Cebule kwiatowe nie pozostaną w tyle, prezentując się całymi kolekcjami mieczyków, amarylisów ogrodowych, lilii – w tym ekskluzywne, wielokrotnie nagradzane krzyżówki ‘Kushi Maya’ i ‘Zeba”, a także lilie z grupy orienpet, zwane potocznie liliami drzewiastymi (m.in. takie odmiany, które rosną do wysokości 3 metrów i wykształcają nawet do 30 kwiatów).

Z kolei byliny pretendują do roli lidera w liczności i różnorodności swoich przedstawicieli. Poza zasygnalizowanymi w poprzednim artykule, pokażą się też jeżówki, margaretki , krwawniki, wiosenne prymule ząbkowane i sasanki w kilku kolorach, konwalie pełne i różowe, bogata kolekcja bylin na skalniaki, storczyki ogrodowe i… najlepiej przyjść i samemu zobaczyć.

Rośliny na rabaty, balkony, tarasy, domowe parapety, zioła, kaktusy i inne suklulenty, rośliny owadożerne – słowem wybór, jakiego nie doświadczycie w żadnym sklepie ogrodniczym czy hipermarkecie.

Warto w ostatni weekend kwietnia wybrać się na Partynice.

Kiermasz Ogrodniczy Wrocław
„Pamiętajcie o ogrodach”
27 – 28 kwietnia
Tor Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu
www.kiermaszogrodniczy.info

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKrzywe Uro – Party&Arty [BEZPŁATNE WARSZTATY]
Następny artykułKosmiczna wystawa NASA zawitała do Wrocławia [ZDJĘCIA, BILETY, TERMIN]
Odkryj Wrocław na nowo