Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych [PROGRAM]

0

We wtorek, 28 maja 2019, po raz trzeci odbędzie się Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych. Organizatorzy zapraszają wszystkie fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne i ruchy miejskie do aktywnego udziału w wydarzeniu i wspólnej wymiany doświadczeń.

Tegorocznym motywem przewodnim Kongresu, będzie 30-lecie działania organizacji społecznych i budowy społeczeństwa obywatelskiego w wolnej Polsce. Z tej okazji gośćmi specjalnymi będą Ewa Kulik-Bielińska, dyrektor Fundacji im. Stefana Batorego, działaczka opozycji w okresie PRL oraz Henryk Wujec, również opozycjonista w Polsce Ludowej. Kongres odbędzie się pod hasłem  „Dialog. Współpraca. Rozwój”.

Za wydarzenie odpowiada Koalicja 13. wrocławskich organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli miasta Wrocław. Podczas wydarzenia odbędą się rozmowy o ważnych dla miasta rozwiązaniach realizowanych i rekomendowanych przez NGO, promocji polityki spójności oraz  wyzwaniach jakie stoją przed organizacjami pozarządowymi w perspektywie najbliższej dekady.

Pierwszy Kongres odbył się w 2017 roku. Był pierwszym tak dużym spotkaniem wrocławskiego środowiska pozarządowego – ponad 200 uczestników i ponad 100 różnych wrocławskich organizacji pozarządowych. Nigdy wcześniej nie udało się zgromadzić takiej liczby NGO’sów. Rok później, na drugim Kongresie, uczestników i przedstawicieli organizacji było dwa razy więcej. Pomiędzy kongresami opracowano Strategię Rozwoju Współpracy Miasta Wrocławia z Organizacjami Pozarządowymi. Wszyscy uczestnicy drugiej edycji kongresu otrzymali zaproszenie do wdrażania Strategii w życie. Dzisiaj regularnie spotykających się i pracujących ze sobą organizacji pozarządowych we Wrocławiu jest około 100. Jeszcze więcej działa aktywnie, każdego dnia angażując się w realizację zadań w konkretnych obszarach: kultury, wspierania osób z niepełnosprawnościami, budowania silnych społeczności lokalnych, pracy z dziećmi, z młodzieżą, z osobami starszymi, wielokulturowości, ekonomii społecznej, sportu, ekologii etc.

Kongres rozpocznie się o godz. 9.00 od śniadania w nieformalnej atmosferze, a jego oficjalny start przewidziany jest na godzinę 10:30 w Centrum Sektor 3 przy ulicy Legnickiej 65. Organizatorzy spodziewają się około 400 gości będących przedstawicielami ponad 200 różnych NGO i przedstawicieli władz miasta.

Szczegółowy program Kongresu:

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułXII Dolnośląskie Onkoigrzyska Dzieci i Młodzieży [PATRONAT KOCHAM WROCŁAW]
Następny artykułOdra’zuu – nowa restauracja na mapie Wrocławia! [JUŻ OTWARTA]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.