fot. Artur Wieczorek

W oparciu o duże zainteresowanie „Klejowymi Zakamarkami Wrocławia” organizatorzy idą o zapowiadany krok dalej. W ramach uczczenia Dnia Kolejarza przygotowano specjalne wydarzenie. Jest to pierwsza odsłona tego projektu. Głównym celem pomysłu jest możliwość zwiedzania Dolnego Śląska z kolejowej perspektywy – poprzez podróż w wagonach historycznych, ciągniętych zabytkową lokomotywą.

Opowieści z toru

W trakcie podróży po „Kolejowych Szlakach Dolnego Śląska”, pasażerowie będą mieli okazję słuchać fascynujących opowieści przewodników. Ci doświadczeni narratorzy opowiedzą nie tylko o historii kolei, ale także o miejscach mijanych podczas podróży, ukazując bogactwo dziedzictwa regionu.

fot. Artur Wieczorek

Odkrywanie Dolnego Śląska w klimacie retro 

Projekt oferuje trzy różne trasy, które przyciągną różne grupy pasażerów, gotowych na wyjątkowe przeżycia kolejowe. Jedną z tych tras jest linia do Trzebnicy, która od wielu lat nie gościła muzealnych składów pociągów.

W ramach projektu, legenda kolejnictwa, lokomotywa SP42-001, znana jako „kociołek”, przygotowuje się do powrotu do służby po długiej przerwie. Jej planowane ponowne otwarcie linii do Karpacza wzbudza ogromne emocje wśród miłośników kolei i historii.

fot. Artur Wieczorek

Nowe możliwości poznawania Dolnego Śląska

Projekt „Kolejowe Szlaki Dolnego Śląska” otwiera przed mieszkańcami i turystami nowe, ekscytujące możliwości poznawania Dolnego Śląska w wyjątkowy sposób. To także doskonały sposób na uczczenie „Dnia Kolejarza” i docenienie wkładu tych, którzy pracują na rzecz rozwoju kolejnictwa w regionie.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej inicjatywy: link. Dolny Śląsk szykuje się na niezapomniane przeżycia i podróże w czasie, ukazując swoje dziedzictwo kolejowe w nowym świetle.

TERMIN: 25.11.2023
BILETY DOSTĘPNE TUTAJ: kliknij

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułSilent Disco na dACH! Dominikańska – już dzisiaj !
Następny artykułW trosce o małych przyjaciół – co zrobić gdy spotkasz jeża?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.