Od 8 lipca na Lipie Piotrowskiej rozpoczął się cykl “KINO SĄSIEDZKIE”, w ramach którego w wybrane soboty, aż do września, zaplanowano bezpłatne plenerowe pokazy filmowe. Projekt realizowany jest dzięki środkom z programu mikroGRANTY ESK 2016.

O repertuarze decydowali mieszkańcy Lipy Piotrowskiej w specjalnej sondzie miejskiej. Najwięcej głosów zgromadził film “Wilk z Wall Street”, zaraz po nim kolejne produkcje doceniane na wielu festiwalach. Oferta jest różnorodna, zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Całość odbędzie się na terenie ogólnodostępnego obiektu rekreacyjno-sportowego przylegającego do budynku Rady Osiedla Lipa Piotrowska zlokalizowanego przy ulicy Tymiankowej 3 we Wrocławiu.

“Na projekcje zapraszamy wszystkich mieszkańców Lipy Piotrowskiej, ale i również sąsiadujących osiedli. Chcemy by każdy czuł się tu dobrze, dlatego zachęcamy do zabierania ze sobą koszy piknikowych i wspólnego biesiadowania w czasie letnich wieczorów filmowych. Zależy nam na tym, aby przypomnieć lokalnej społeczności idee wspólnego działania. Mamy nadzieję, że w przyszłości zaowocuje to kolejnymi projektami ożywiającymi północno-zachodnią część Wrocławia” – mówi Aleksandra Krupa ze Stowarzyszenia PAKT, jedna z inicjatorek projektu.

LipaPlakat2.ai

Oto wszystkie filmy, które będzie można obejrzeć w wakacyjne weekendy:

pokaz | 21 lipca 2017 r. godz. 21:00 (przed seansem Piknik Sąsiedzki)
“Labirynt”; 2013; reż. Denis Villeneuve; thriller (2 godz. 33 min)

pokaz | 5 sierpnia 2017 r. godz. 21:00 (przed seansem Piknik Sąsiedzki)
“Dokąd teraz?”; 2011; reż. Nadine Labaki; komedia, dramat (1 godz. 50 min)

pokaz | 12 sierpnia 2017 r. godz. 20:30 (przed seansem Piknik Sąsiedzki)
“Wilk z Wall Street”; 2013; reż. Martin Scorsese; biograficzny, komedia kryminalna (3 godz.)

pokaz | 16 września 2017 r.(przed seansem warsztaty rodzinne i Piknik Sąsiedzki) **
“Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Sekret rodziny Von Broms”; 2015; reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund; familijny (1 godz. 11 min.)
“Locke”; 2013; reż. Steven Knight; dramat, thriller (1 godz. 25 min.)

* organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu seansu (ze względów atmosferycznych)
** termin i szczegółowy harmonogram dnia może ulec zmianie.

Wstęp na wszystkie seanse jest otwarty i bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do zabierania ze sobą kocy, leżaków lub karimat.

Więcej informacji o projekcie oraz zbliżających się Piknikach Sąsiedzkich, można znaleźć na: www.facebook.com/kulturalnalipa

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułDom Naukowca – pierwszy ,,Mister Wrocławia”
Następny artykułCeremonia Otwarcia The World Games 2017 już jutro – sprawdź szczegóły
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.