Pierwsza część podwodnej trylogii dla dzieci autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego okazała się hitem. Teraz pisarz powraca z kolejną częścią pt.: „Walcz. Hydropolis”. Autor opowie o książce w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu podczas spotkania z czytelnikami, promującego nowy tytuł. 

O „Hydropolis” w CEE Hydropolis

Zygmunt Miłoszewski to jeden z najbardziej lubianych pisarzy w Polsce. Laureat wielu nagród literackich, jego powieści są tłumaczone na kilkanaście języków, a także ekranizowane. Jeszcze przed rokiem kojarzony był głównie z powieściami sensacyjnymi dla dorosłych czytelników – do momentu ukazania się pierwszej części trylogii dla dzieci „Uciekaj. Hydropolis”. Książka okazała się bestsellerem. Teraz pora na kolejną część pt. „Walcz. Hydropolis”.

Oczywiście idealnie byłoby zrobić premierowe spotkanie na dnie morza, ale biorąc pod uwagę trudności techniczne, zdecydowaliśmy się na drugą najlepszą rzecz: wrocławskie centrum wiedzy o wodzie. Zapraszam do prawdziwego Hydropolis we Wrocławiu, w którym będziemy rozmawiać o wymyślonym Hydropolis na dnie oceanu. Do zobaczenia! – zachęca Zygmunt Miłoszewski

Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim już w czwartek, 16 listopada 2023 r. o godz. 18.30 w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis przy ul. Na Grobli 17 we Wrocławiu. Poprowadzi je Jacek Antczak.

Zygmunt Miłoszewski powraca nie tylko z kolejnym hitem, powraca także do naszego Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu – mówi Marcin Garcarz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, do którego należy Hydropolis. – Przed rokiem, zaraz po premierze pierwszej części, właśnie tutaj spotkał się ze swoimi fanami. Teraz ponownie wybrał to miejsce, by promować swoje najnowsze dzieło. Nasze centrum – podobnie jak świat, który przedstawia autor – jest pełne tajemnic i nie do końca odkryte. Spotkanie z czytelnikami w Hydropolis będzie pierwszym po wydaniu drugiej części podwodnej trylogii.

Zapisy na bezpłatne spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim prowadzone są wyłącznie elektronicznie. Link do zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

 „Hydropolis. Walcz”

Drugi tom bestsellerowej serii „Hydropolis” pt. Walcz miał premier 8 listopada 2023 r. Emma, nastoletnia mieszkanka Czwartej Kolonii Hydropolis, ma jedno marzenie – pozostać niewidzialną dla wszystkich. Musi jednak wyjść z cienia, żeby skonfrontować się z rówieśnikami, rządzącymi kolonią Starszymi, okrutnym rytuałem Czterech Śmierci, a przede wszystkim – własnymi niepewnościami i słabościami. Czy wystarczy jej sił, kiedy dojdzie do prawdziwej próby? Czy odważy się podjąć ryzyko, żeby ratować przyjaciół? I czy uda jej się – razem z bohaterami pierwszego tomu – odkryć mroczny sekret podwodnego świata?

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułRogale na Świętego Marcina we Wrocławiu 2023 [CENY]
Następny artykułWrocław: Dołącz do gry, w której planszą jest całe miasto – WrocWalk 2023 już 11 listopada!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.