Kiedy są ferie na Dolnym Śląsku? Co robić w trakcie ferii we Wrocławiu? [5 POMYSŁÓW]

0
ferie na dolnym śląsku

Ferie na Dolnym Śląsku w tym roku przypadają na okres: 10 – 23 luty. Planujesz rodzinny, zimowy wyjazd, podczas którego odpoczniesz od zgiełku codzienności, czy wolisz spędzić w ferie w mieście? Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, Twoje dziecko z pewnością nie będzie się nudzić.

Warsztaty taneczne, udział w spektaklu teatralnym czy może rodzinny wyjazd do magicznych miejsc, w których czas się zatrzymał? Przedstawiamy 5 pomysłów na to, jak spędzić niezapomniane ferie na Dolnym Śląsku.

Tropikalne ferie w Aquaparku we Wrocławiu

Wrocławski Aquapark zapewnia, że na ich półkoloniach nikt nie będzie się nudził. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat nawiążą nowe przyjaźnie i nauczą się bezpiecznego zachowania nad wodą – a więc przyjemne z pożytecznym. Zabawa trwa przez pięć dni w tygodniu od 8.00 do 17.00 przez całe ferie.

Do wyboru są dwa turnusy:

  • 10 – 14.02.2020 r.
  • 17 – 21.02.2020 r.

Cena obejmuje:

  • Opiekę doświadczonych animatorów i instruktorów pływania
  • Naukę zasad bezpieczeństwa nad wodą przez zabawę
  • Naukę pływania od podstaw lub doskonalenie umiejętności pływackich
  • Dla chętnych test na kartę pływacką
  • Wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek

Cena:
500 zł/5 dni i 120 zł/1 dzień

Ferie z fotografią dla młodzieży

Podczas nadchodzących ferii zimowych na uczniów szkół podstawowych i liceów czeka ciekawa propozycja warsztatów fotograficznych we Wrocławiu prowadzona przez znaną szkołę kursfoto.pl. Zajęcia w plenerze i studio nastawione są na pobudzenie kreatywności u młodych ludzi.

Przez 5 dni od godz. 9.00 do 15.00 kursanci poznają nie tylko podstawy fotografii, zagłębią się bowiem także w tajniki fotografii reklamowej, reportażowej oraz makrofotografii.

Dużym walorem warsztatów jest praktyczny charakter zajęć. W połowie kursu odbywa się niespodzianka organizatorów – fotograficzna gra uliczna. Najbliższe terminy zajęć to 10-14.02 oraz 17-21.02.

Ferie na Dolnym Śląsku: rodzinne w Hotelu Dębowym

Marzysz o rodzinnym wyjeździe w górskie, zaśnieżone rejony, niespiesznych spacerach i  leniwym czasie spędzonym z dala od miasta, najlepiej bez konieczności spędzenia kilku uciążliwych godzin w samochodzie? Idealną opcją będzie Hotel Dębowy oddalony od Wrocławia niecałe 80 kilometrów.

Dorośli zrelaksują się w czasie niezwykłych seansów w Apiforium, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach. Specjalnie opracowany harmonogram codziennych aktywności zapewni szereg atrakcji, takich jak warsztaty o zdrowym stylu życia, historyczny spacer czy ognisko z pieczeniem kiełbasek, przywołujące wspomnienia dzieciństwa. A to wszystko w malowniczej scenerii Gór Sowich!

Warsztaty na ferie – Dzieciaki w kosmosie

Tej zimy zamek będzie pełen atrakcji, szczególnie dla ciekawskich młodych ludzi. W lutym przygotowano misje kosmiczna z Zamku w Leśnicy, uczestnicy dowiedzą się nieco więcej o istniejących konstelacjach i ciałach niebieskich obecnych na niebie, a także wyprodukujemy własne narzędzia eksploracyjne, aby dokonać przeglądu tego, co jest na niebie.

Co więcej, zaprojektujemy nawet własny statek kosmiczny! Odtworzymy również część przestrzeni kosmicznej i zabierzemy ją do domu. Brzmi znakomicie, prawda?

Misje odbędą się w dwóch częściach, pierwsza odbędzie się w dniach 10–14 lutego 2020 r., a druga w dniach 17–24. Jeśli chcesz dołączyć do załogi nowej misji Apollo, zarejestruj się na stronie www.zamek.wroclaw.pl

 

Kompleks Narciarski Śnieżka w Karpaczu

Jeżeli podczas ferii zimowych nie masz czasu na dłuższy wyjazd, zorganizuj jednodniową wycieczkę. Miłośnicy sportów zimowych i aktywnego spędzenia czasu na pewno docenią Kompleks Narciarski Śnieżka w Karpaczu, który imponuje bogatą mapą tras narciarskich. Najdłuższa z nich liczy ponad dwa kilometry!

Malownicze szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego to z kolei propozycja dla amatorów nart biegowych. Jedynym wymaganiem jest pozytywne nastawienie i chęć do nauki, bowiem na każdym ze stoków można liczyć na pomoc instruktorów lub skorzystać z wypożyczalni sprzętu.

Sprawdź również: Gdzie na narty w okolicy Wrocławia? [NARTY WROCŁAW]

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNiezwykłe zamki w okolicy Wrocławia, które musisz zobaczyć [MAPA]
Następny artykułNajlepsze Koncerty Wrocław 2020 [MUZYKA ALTERNATYWNA/INDIE POP/ROCK]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.