Jutro ruszy rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu! [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY]

0

24 marca rozpoczyna się tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W tym roku cały proces można przejść wyłącznie elektronicznie –  w wykorzystaniem profilu zaufanego.

Pomocna dla rodziców będzie także internetowa mapa dostępnych placówek.

– Nowością w tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu online. Wystarczy wprowadzony w elektronicznym systemie wniosek podpisać profilem zaufanym. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców już dziś: do 24 marca warto założyć sobie taki profil. To sporo ułatwienie, a czasie trwającej pandemii dodatkowy argument przemawiający za takim sposobem rekrutowania dzieci. Drodzy rodzice, nie czekajcie – załóżcie profil i skorzystajcie – namawia Jarosław Delewski , dyrektor Departamentu Edukacji we wrocławskim Urzędzie Miejskim.

Dodatkowo, aby ułatwić wybór trzech przedszkoli w procesie rekrutacji, udostępniona została mapa Wrocławia z placówkami, które będą dostępne w systemie elektronicznym. Na mapie znajdują się przedszkola publiczne prowadzone przez miasto oraz inne podmioty, a także „zerówki” szkolne.

– Warto zaznaczyć trzy placówki. Pozawalają na to zasady rekrutacji i nie trzeba się czegokolwiek obawiać. To tylko zwiększa szanse na pomyślne przejście całego procesu rekrutacji – mówi  Marcin Miedziński, zastępca dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Szczegółowa oferta przedszkoli wraz z liczbą miejsc do rekrutacji dostępna będzie 24 marca w systemie elektronicznym. To wówczas rodzice będą mogli wskazać trzy placówki. Do tego czasu warto wyrobić profil zaufany i ułatwić sobie proces rekrutacji.

Jak to zrobić? Szczegóły:
https://www.wroclaw.pl/przedsiebiorczy-wroclaw/jak-zalozyc-epuap

Szczegóły dotyczące rekrutacji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, mapa placówek, kryteria, zasady i harmonogram znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Wrocławia pod adresem: https://www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-wroclaw-przedszkola-i-oddzialy-przedszkolne

Cały proces przebiegać będzie poprzez stronę https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/

Elektroniczny system rekrutacji zostanie uruchomiony w dniu 24 marca 2021 roku od godziny 12.00

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułZnamy program 19. Biennale Sztuki Mediów WRO pod hasłem Reverso
Następny artykułFlowers&Ride na pl. Solnym – zaparkuj za darmo i kup kwiaty!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.