Jesień we Wrocławiu. 7 atrakcji w mieście, które są dostępne tylko do końca października!

0

Temperatury coraz niższe, dni coraz krótsze, a za oknem coraz więcej kolorowych liści. Jesień we Wrocławiu rusza pełną parą! Niestety wraz końcem lata, zamykane są niektóre z sezonowych atrakcji we Wrocławiu. Jeżeli nie byliście jeszcze w tym roku Ogrodzie Japońskim lub nie widzieliście pokazu Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej to nic straconego, macie okazje jeszcze wszystko nadrobić w tym miesiącu.

Spędźcie niezapomnianą jesień we Wrocławiu z przygotowanym przez nas zestawieniem 7 wydarzeń i miejsc, które możecie zobaczyć tylko do końca października.

Dyniowa Farma Wrocław

Jak jesień we Wrocławiu to muszą być i dynie – a najlepiej całe mnóstwo! Jedynie przez miesiąc, od 1 do 30 października, macie okazje zobaczyć niepowtarzalną dyniową farmę zlokalizowaną na przestrzeni Parku Intakus nieopodal Hali Stulecia przy ul. Wróblewskiego 9.

Na miejscu czekają was liczne atrakcje, w tym żywe wiejskie zwierzęta, tematyczne scenerie i rekwizyty do wyjątkowych sesji zdjęciowych, trampoliny w ziemi i wiele innych. W tym miejscu bez problemu poczujecie jesienny wiejski klimat!

jesień we Wrocławiu
źródło: fb

Godziny otwarcia: codziennie 10:00 – 18:00

Cennik:

poniedziałek – piątek: bilet ulgowy 25 zł, bilet normalny 30 zł

sobota – niedziela: bilet ulgowy 30 zł, bilet normalny 35 zł

Dla dzieci do lat 3 i zwierząt domowych wstęp bezpłatny.

Strona organizatora

Ogród Botaniczny

Do 31 października mamy okazje zobaczyć także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego w jesiennym wydaniu! Ogród liczy już sobie wiele lat – został założony w 1811 roku i w tej chwili jest jedną z dwóch najstarszych tego typu instytucji w Polsce.

We Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym możecie podziwiać prawie 12 tys. roślin w działach takich, jak: alpinarium (rośliny szklane), arboretum (kolekcja drzew, krzewów i krzewinek), rośliny w układzie systematycznym czy rośliny wodne i błotne.

jesień we Wrocławiu
źródło: https://www.facebook.com/OgrodBotanicznyUWr/

Kasy otwarte są codziennie w godzinach: 09:00 – 17:00

Szklarnie i akwaria otwarta są w godzinach 10:00 – 18:00.

Bilet normalny jednorazowy kosztuje 25 zł, natomiast ulgowy 15 zł. Więcej informacji o ogrodzie i biletach tutaj.

Ogród Japoński

Wrocławski Ogród Japoński najmocniej kochamy w edycji jesiennej! I w takim wydaniu macie jeszcze okazje go oglądać do 30 października. Przy jego odbudowie brali udział japońscy specjaliści, którzy zadbali o każdy szczegół ogrodu abyście mogli zaznać kawałka prawdziwej Japonii. Żaden z elementów kompozycji nie jest przypadkowy, a część z elementów wystroju pochodzi z oryginalnych azjatyckich ogrodów z XVIII i XIX wieku.

jesień we Wrocławiu
źródło: https://nawakacje.eu/ogrod-japonski-we-wroclawiu/

Ogród Japoński mieści się w Parku Szczytnickim tuż obok Hali Stulecia i otwarty jest codziennie w godzinach 09:00 – 19:00.

 Bilety w cenie: 10 zł normalny oraz 6 zł ulgowy. Więcej informacji o ogrodzie tutaj.

Fontanna Multimedialna

Wycieczkę do Ogrodu Japońskiego możecie połączyć z zobaczeniem największej fontanny multimedialnej w Polsce przyciągającej wszystkich Wrocławian oraz turystów. Oprócz pokazów dziennych, na placu przed Halą Stulecia odbywają się jeszcze weekendowe pokazy specjalne, które zostaną zwieńczona dwoma 75-minutowymi pokazami specjalnymi 22 października.

Rozkład weekendowych pokazów specjalnych:

14 października 20:00 – Mikro & Makro Kosmos

15 października 20:00 – Cztery Żywioły

21 października 20:00 – Katedra Demokracji

22 października 18:00 oraz 21:00 – zakończenie sezonu Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej

Strona wydarzenia

Teatr Polski w Podziemiu – Spektakl: KSIĄŻĘ w reż. Pawła Świątka

Jeszcze w październiku możecie załapać się na spektakl adaptacji najsłynniejszego traktatu o władzy autorstwa Niccolo Machiavellego – Książę, jednej z najważniejszych pozycji w dziejach filozofii politycznej. Nie jest to jednak zwykły spektakl teatralny, ponieważ wykonywany jest w formie interaktywnej razem z widzami. Tym samym jest to pierwsze w historii teatru polskiego przedstawienie o charakterze symulacji artystyczno-społecznej.

źródło: fb

Kiedy: 27 oraz 28 października

Strona wydarzenia

Więcej informacji oraz bilety tutaj.

Wystawa „Upiorny Cesarz”

Jeszcze do 23 października w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy macie okazje zobaczyć wystawę reinterpretującą twórczość jednego z najważniejszych autorów literackiej grozy oraz twórcy mitologii Cthulhu – H. P. Lovecrafta. Autorami wystawy są Maja Starakiewicz, doktorka sztuki oraz projektantka graficzna i Marcin Mleczak – doktor nauk historycznych i autor opowiadań science fiction.

źródło: http://www.zamek.wroclaw.pl/

Godziny otwarcia galerii:

poniedziałek – piątek: 12:00 – 20:00

sobota – niedziela: 12:00 – 18:00

Wstęp wolny.

Więcej o wystawie tutaj.

Pchli Targ w Sercu Szczepina

Już 16 października na skwerze św. o. Damiana de Veustera na Szczepinie odbędzie się ostatni w tym roku pchli targ, na którym każdy będzie mógł stać się sprzedawcą i sprzedać niepotrzebne już rzeczy. Zapisy odbywają się bez wpisowego, wystarczy, że dasz znać organizatorom!

Zgłoszenia dla wystawców:
serceszczepina@gmail.com lub wiadomością na fb

Strona wydarzenia

Czytaj również: Wrocław: Festiwal zacnych trunków, piłka nożna i rolki na Stadionie Tarczyński Arena

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułNa terenach TBS Wrocław stanęły pojemniki na elektrośmieci! [14 LOKALIZACJI]
Następny artykułSZCZEPCIObus zaparkuje w pobliżu wrocławskich uczelni