Wiosna przynosi ze sobą nie tylko pierwsze promienie słońca i rozkwitające kwiaty, ale również czas radosnych przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Nieodłącznym elementem tych przygotowań są jarmarki i kiermasze wielkanocne, które od wieków są miejscem spotkań, wymiany i celebrowania nadchodzącej Paschy.

To właśnie na tych kolorowych i pełnych życia festynach tradycja splata się z nowoczesnością, a lokalni rzemieślnicy i artyści prezentują swoje wyjątkowe produkty. Wstępując na jarmark, przenosimy się do świata, gdzie rękodzieło, regionalne smakołyki i folklor tworzą niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Oto 3 Jarmarki Wielkanocne na Dolnym Śląsku, które warto odwiedzić. 

Oława – Jarmark Wielkanocny Trzy Samorządy [23-24 marca]

Na oławskim jarmarku, który jest wiosennym wstępem do Wielkanocy, zwiedzający będą mieli okazję nie tylko podziwiać, ale i nabyć rękodzielnicze arcydzieła, lokalne wyroby i tradycyjne potrawy świąteczne. Ten barwny kiermasz to coś więcej niż zakupy, to festiwal tradycji i wspólnotowego ducha, gdzie każdy – od najmłodszych po dorosłych – znajdzie coś dla siebie.

Oczekując na Święta, goście będą mieli okazję wykazać się kreatywnością i zręcznością w konkursach na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz wypiek najsmaczniejszej babki drożdżowej. Dla szukających oddechu w świątecznym zgiełku, organizatorzy przygotowali różnorodne atrakcje: od gier terenowych, przez warsztaty kreatywne, po animacje dla najmłodszych. Nie zabraknie również występów artystycznych, które umilą czas i pozwolą na chwilę relaksu w przedświątecznym zabieganiu.

Ciekawe atrakcje: gra terenowa, malowanie gipsówek, konkursy na palmę i babkę wielkanocne, występy artystyczne

Harmonogram jarmarku: kliknij tutaj

Jelenia Góra – Jeleniogórski Zajączek [22 – 24 marca]

Jeleniogórska odsłona Wielkanocy zapowiada się kolorowo i tradycyjnie, pod radosnym patronatem „Jeleniogórskiego Zajączka”. To właśnie w sercu miasta, na placu Ratuszowym, rozłoży się obszerna hala namiotowa, wokół której będą kolorowe stoiska handlowe. Oferta świąteczna zachwyci różnorodnością – od palm i pisanek po dekoracyjne świeczki i stroiki, nie zapominając o bogatej palecie lokalnych przysmaków. Przestrzeń kulinarnej rozkoszy w postaci stoisk gastronomicznych będzie oferować tradycyjne dania.

„Hala Łączka Zajączka” stanie się centrum twórczości i tradycji. Tutaj, w rytmie wiosennej natury i przy oprawie koncertowej, odbędą się warsztaty dla każdej grupy wiekowej, pokazy lokalnych twórców oraz występy muzyczne. Wszystko to rozplanowane jest na trzy dni pełne wrażeń, od piątku do niedzieli, obiecując wstęp wolny i ogrom atrakcji.

Ciekawe atrakcje: wesołe miasteczko, zdobienie jaj XXL, warsztaty bębniarskie, wyplatanie koszyczków, koncerty, konkursy, warsztaty, wielki mazurek

 Harmonogram jarmarku: kliknij tutaj

Kąty Wrocławskie – Jarmark Wielkanocny [23 marca]

Tuż obok Wrocławia w Kątach Wrocławskich, na parkingu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w dniu 23 marca stanie wielkanocna arena festiwalu wiosennych tradycji. Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać lokalną kulturę i świąteczne obyczaje. Wystawcy gminni zaprezentują wyroby rękodzielnicze, które sprawdzą się jako dekoracje lub prezenty dla bliskich. Na licznych stoiskach kulinarnych będzie można spróbować regionalnych specjałów, które ucieszą podniebienia smakoszy.

Na scenie Jarmarku Wielkanocnego zagoszczą także lokalne talenty. Występy artystyczne przygotowane przez sekcje GOKiS, a także grupy szkolne i przedszkolne stworzą wiosenną atmosferę zbliżających się świąt.

Ciekawe atrakcje: wielkanocna gra terenowa, quiz historyczny z nagrodami, odsłonięcie muralu, rozbijanie świątecznej piniaty, warsztaty dla dzieci, koncerty

Harmonogram jarmarku: kliknij tutaj

Zamek Kliczków [23 – 24 marca]

Zamek Kliczków położony w sercu Borów Dolnośląskich, w pobliżu Bolesławca zaprasza na wyjątkowy Jarmark Wielkanocny w otoczeniu leśnej aury i średniowiecznej historii. Podczas dwudniowego celebrowania nadchodzących Świąt Wielkanocy będziecie mogli w otoczeniu neorenesansowej architektury podziwiać rękodzieła lokalnych wystawców i smakować regionalne przysmaki. Doskonałe miejsce na rodzinne przygotowania do Świąt i korzystania z uroków zamkowego parku. Zamek posiada szeroką bazę noclegową, dlatego możecie również przedłużyć radość tych chwil i spędzić w ciepłej atmosferze, rodzinny weekend.

Ciekawe atrakcje: zamkowy park, jarmark wielkanocny, średniowieczna architektura

Harmonogram jarmarku: kliknij tutaj

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułKupi Pani książkę. Akcja dla dzieci z wrocławskiego hospicjum
Następny artykułW centrum Wrocławia powstanie pierwszy mikrolas! Ponad 600 sadzonek na Przedmieściu Świdnickim