18 listopada odbędzie się uroczyste otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na wrocławskim Rynku.  Wrocławski Rynek po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka masa atrakcji i niespodzianek, z wizytą św. Mikołaja i Królowej Śniegu włącznie.

W Bajkowym Lasku, na najmłodszych gości Jarmarku czekać będą przepiękne, bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio” z rosnącym nosem, to tylko część tej niesamowitej przygody.

Obok niezwykłych chatek z bajkami pojawi się także Śnieżna Kula, która będzie idealnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć.

Przy strzeżonym przez Krasnali – latarników domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać niezwykłą pamiątkową fotografię. Nie zabraknie również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy żywym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

fot. Paweł Wolski
fot. Paweł Wolski

Tradycyjnie drewniane domki-kramy staną koło ratusza oraz na ul. Oławskiej i części ul. Świdnickiej do przejścia podziemnego.   Będzie to już 9 edycja jednego z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. Budowa infrastruktury jarmarku rozpocznie się 12 listopada. Jarmark potrwa do 22 grudnia. 

12311138_496780027197354_1116063877322619103_n

Harmonogram wydarzeń (godziny jeszcze są dopracowywane)

  • 02.12  Oficjalne powitanie św. Mikołaja w Rynku
  • 04.12 Świąteczna parada ze św. Mikołajem, z udziałem elfów, bałwanka i Śnieżynki – godz. 17.00.
  • 10.12  Wystawa rzeźb z lodu
  • 11.12  Zimowa parada Królowej Śniegu
  • 17.12  Świąteczny Korowód Kolędników
  • 18.12 Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł„Zrób się na szaro” i wygraj modne nagrody w Stylowym Wrocławiu!
Następny artykułMega targi i prestiżowe modowe show, czyli Wrocław Fashion Meeting [KONKURS]
Odkryj Wrocław na nowo