Jarmark Jadwiżański na Zamku w Leśnicy! [CO, GDZIE, KIEDY]

0

Centrum Kultury Zamek zaprasza na coroczne święto na cześć Jadwigi Śląskiej, która spędziła kilka lat swojego życia w Leśnickim zamku. W tym roku wokół Zamku swoje obozowisko rozstawi bractwo rycerskie Będzin.

Zaglądając do ich obozowiska na podzamczu, przekonacie się jak wyglądało życie obozowe średniowiecznych wojów: jakiej używali broni, w co się ubierali, co jedli.

Będziecie mogli zobaczyć, jak pracowali dawni rzemieślnicy, który często towarzyszyli rycerzom na bojowym szlaku: m.in. kowal, garncarz, tkacz, papiernik, garbarz. A jeśli zechcecie sami zacząć władać dawną bronią – pod okiem rycerzy nauczycie się strzelania z łuku, miotania toporem, nożem i włócznią.

Jarmark w tym roku w całości odbywa się na świeżym powietrzu, wokół Zamku i na terenie parku. Na zielonej wyspie przy stawie odbędzie się koncert zespołu muzyki dawnej Rocal Fuza oraz spektakl kukiełkowy „Stach i strach” teatru Akademia Wyobraźni (obowiązują bilety). Na tarasach zaś i zamkowej fosie znajdziecie warsztaty rzemieślnicze i plastyczne, spotkacie alchemika z wybuchowym alchemicznym warsztatem, garncarza oraz innych ciekawych wytwórców z epoki średniowiecza.

W tym roku na Jarmark Jadwiżański zapraszamy w pierwszą niedzielę października, 4 października, od godziny 11:00. Wstęp wolny!

Jarmark Jadwiżański

4 października 2020, niedziela
godz. 11-19

Park leśnicki przy Centrum Kultury Zamek
Wstęp wolny

 

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułWe wrocławskim ZOO po raz pierwszy urodził się leniwiec [VIDEO]
Następny artykułGdzie we Wrocławiu legalnie kupisz Konopie?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.