Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu nie odbędzie się w planowanym terminie

0
fot. mat. prasowe

Organizatorzy corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego poinformowali, że ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z pandemią i wprowadzanie kolejnych restrykcji, wydarzenie nie odbędzie się w zaplanowanym terminie.

Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej i nietypowej sytuacji. Przez cały czas prowadzone były przygotowania do Jarmarku. Organizatorzy wierzyli, że uda się go zrealizować zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Mieli nadzieję, że mimo restrykcji może odbyć się w zmienionej formule. 

Mimo wszystko chcą go zorganizować w innym terminie, kiedy sytuacja się zmieni, a okoliczności pozwolą na bezpieczną dla wszystkich realizację przedsięwzięcia. Dziś nie są w stanie wskazać konkretnej daty i czekają na dalsze decyzje rządu.

Z wystawcami i firmami, które były zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego organizatorzy będą się kontaktować indywidualnie.

Oficjalny komunikat miasta:

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Ponieważ rośnie liczba zachorowań i przedłuża się rządowy zakaz prowadzenia stacjonarnej gastronomii, rezygnujemy z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego w zapowiadanym terminie. – Jarmark jest nierozerwalnie związany z gastronomią, bez niej nie ma racji bytu – mówi Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego. – Chcemy jednak zorganizować jarmark w późniejszym terminie, kiedy sytuacja się uspokoi. Liczymy, że być może będzie taka możliwość w styczniu lub lutym. Nie będzie to już oczywiście jarmark nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia, ale na pewno ucieszy odwiedzających wrocławski Rynek gości. Dziś nie jesteśmy jednak w stanie wskazać konkretnej daty. Czekamy na decyzje rządu.

Organizator Jarmarku, firma Pianoforte od lat działa w symbiozie z wrocławskimi restauratorami oraz branżą hotelarską, której działalność jest znacząco ograniczona w związku z rozporządzeniami rządu. – Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko forma handlowa, ale przede wszystkim wykreowana przez nas idea miejsca spotkań na wrocławskim Rynku. Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Mieliśmy nadzieję, że mimo restrykcji może odbyć się w zmienionej formule lub w innym terminie. Rzeczywistość wszystko zmieniła – mówi Mariusz Gurgul z Pianoforte – Nie wyobrażamy sobie również, żeby jarmark mógł funkcjonować w przestrzeni rynku samodzielnie przy zamkniętych restauracjach.

Dodaje także, że mimo braku Jarmarku Bożonarodzeniowego, mieszkańcy będą mieli szanse choć trochę poczuć klimat tego wydarzenia: – Chociaż Jarmark nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, to zależy nam, aby nie zabrakło „magii świąt”. W tym roku przygotowaliśmy kolejną edycję pamiątkowych kubeczków bucików – symbol wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Chcielibyśmy kontynuować tą wieloletnią tradycję i dać możliwość poczucia „bycia na jarmarku” w trochę innym wymiarze. Kubeczki będzie można kupić online z opcją wysyłki.

Więcej informacji znajdziemy już wkrótce, na Facebook’u wrocławskiego Jarmarku i stronie internetowej www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

źródło: wroclaw.pl

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykuł[PILNE] Premier ogłosił nowe obostrzenia. Nauka zdalna we wszystkich klasach, zamknięte galerie handlowe
Następny artykułSylwester na Rynku odwołany – miasto zaprasza na domówkę życia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.