Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 we Wrocławiu. Kiedy rusza? Znamy datę [SPRAWDŹ]

0
fot. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

W roku 2022 Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w terminie od 18 listopada do 31 grudnia włącznie z Nocą Sylwestrową.

Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek. Będzie on usytuowany w Rynku, na ul. Świdnickiej, ul. Oławskiej i na pl. Solnym.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to już prawdziwie europejskie przedsięwzięcie, przyciągające turystów z Polski i całej Europy. Jarmark to nie tylko zakupy i gastronomia, ale tez miejsce spotkań rodzinnych i towarzyskich. W ciągu kilku lat jego funkcjonowania stał się wyczekiwanym wydarzeniem i na trwałe wpisał w krajobraz wrocławskiego Rynku.

Zagraniczne media oceniają go wysoko – niemiecki dziennik „Die Welt” w 2016 roku uznał go za jeden z 5 najpiękniejszych w Europie, a amerykański serwis ‘The Huffington Post” wymienia wśród 15 jarmarków ”które kochamy kochać każdego roku”, gdzie Wrocław znalazł się wśród takich miast jak Wiedeń, Mediolan, Salzburg, Frankfurt, Praga, Kopenhag czy Madryt.

W 2017 na przygotowanej przez Skyscaner liście 10 europejskich jarmarków wartych odwiedzenia Wrocław wymieniany jest na 1 miejscu obok jarmarku z Pragi, Brukseli, Amsterdamu, Brugii czy Kopenhagi, natomiast w rankingu Travelist Magazyn 2017 uznawany za jeden z najpiękniejszych jarmarków w Europie. W 2018 brytyjski The Guardian wspomina o naszym jarmarku i wymienia Wrocław wśród 10 europejskich miast na najlepsze przedświąteczne odwiedziny.

Jarmark będzie czynny od 18 listopada do 31 grudnia.

Codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem:

– 24 grudnia 2022 r. (Wigilia) – w tym dniu Jarmark będzie nieczynny,
– 25 grudnia 2022 r. (pierwszy dzień Świąt) – w tym dniu Jarmark nieczynne,
– 26 grudnia 2022 r. (drugi dzień Świąt) – Jarmark otwarty od 13:00 do 21:00,
– 31 grudnia 2022 r. (Sylwester) – domki przemysłowe – sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2023 r.).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Targi Rzeczy Ładnych znów we Wrocławiu! Hala Stulecia pełna polskiego designu i plakatów już 1-2 października!

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułFestiwal Roślin już w najbliższy weekend we Wrocławiu
Następny artykułWrocław: Festiwal Dyni 2022 w Ogrodzie Botanicznym już w październiku!
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.