Jaki zawód wybierze Twoje dziecko?

0

Zastanawiacie się nad tym, prawda? Jeszcze niedawno szło do podstawówki, teraz ją już kończy. Musi ruszyć dalej i wiecie, że pójdzie do zawodówki. Albo dokładniej mówiąc, do szkoły branżowej, bo tak się one teraz nazywają.

Stawiacie – rodzicie i dziecko – na  pewny zawód, umiejętności i wiedzę, z którą będzie można bez problemu znaleźć pracę. Słusznie. Ale jaki kierunek wybrać?

Elektryk – konkretny zawód

Są rzeczy, bez których dziś nikt nie może się obejść. Jedną z nich jest właśnie elektryczność. Dlatego fachowcy z tej branży nie mają problemów z zatrudnieniem. Elektryk to jeden z niewielu kierunków szkół zawodowych, który ma bardzo duże możliwości i dziesiątki miejsc pracy do wyboru. Ogromne perspektywy, które dla Twojego dziecka oznaczać będą pewność zatrudnienia i dobre zarobki. Czym się może zajmować?

Te najbardziej znane i kojarzone z zawodem elektryka zajęcia to na pewno montaże i instalacje sieci elektrycznych. Do tego ich konserwacja, utrzymanie, przeglądy. Ale także warsztaty naprawcze i serwisy urządzeń elektrycznych. Każdą z tych prac można wykonywać dla Zakładów Energetycznych, prywatnych firm, międzynarodowych pracodawców albo na własny rachunek. Właśnie takie zadania elektryka jako pierwsze przychodzą do głowy.

To jednak nie koniec. Energetyka rozwija się bowiem, a przed elektrykami otwierają się coraz większe możliwości. Każdy słyszał o odnawialnych źródłach energii, o fotowoltaice, farmach wiatrowych. To też praca, którą wykonuje właśnie elektryk i elektroenergetyk. Odpowiedzialna, dobrze płatna i coraz potrzebniejsza.

Szkoła branżowa z przyszłością

Jak widać, Twoje dziecko wybierając zawód elektryka zapewnia sobie naprawdę  solidne możliwości. Najpierw jednak musi wybrać też szkołę. Zapoznajcie się więc z ofertą branżowej szkoły https://elektryk.plus.

To szkoła bezpłatna, zapewniająca nawet podręczniki i stypendia.

To praktyki na różnych stanowiskach, przy rozmaitych sieciach i maszynach.

To uzyskanie uprawnień, dzięki którym od razu po szkole można iść do pracy.

To szkolenia i kursy organizowane przez firmę Viessmann, specjalizującą się min. w odnawialnych źródłach energii.

To pewność, że Twoje dziecko nie będzie miało problemu z pracą.

Nie zapomnijcie tego adresu – https://elektryk.plus. Tam zaczyna się przyszłość Twojego dziecka.

Branżowa Szkoła I Stopnia „Elektroenergetyk”
Szkoła Partnerska Viessmann
ul. Sienkiewicza 6A
53-652 Wrocław

tel: 607 869 767
e-mail: teocezwroc@gmail.com

www.elektryk.plus

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułGentelmen’s Jazz w Sky Tower, czyli koncert w męskim stylu
Następny artykułIlu stulatków mieszka we Wrocławiu?
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.