Jaki internet we Wrocławiu wybrać?

0
a

Mieszkasz w stolicy Dolnego Śląska i szukasz operatora internetu stacjonarnego do swojego domu? Sprawdź, jaki wybrać rodzaj łącza oraz czym jeszcze kierować się przy podejmowaniu decyzji.

Internet światłowodowy – gwarancja najwyższych parametrów

Wrocław, podobnie jak inne duże miasta w Polsce, znajduje się w zasięgu sieci światłowodowej. Mieszkańcy mogą dzięki temu korzystać z łącza o świetnych parametrach, które sprawdza się dobrze do różnych zastosowań. Internet światłowodowy jest szybki i stabilny, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Zachowuje zarazem dużą odporność na zakłócenia sygnału, bez względu na obciążenia sieci.

Najważniejsze cechy dobrego internetu

Przy wybieraniu internetu zwróć uwagę zwłaszcza na maksymalną prędkość pobierania i wysyłania, PING oraz dodatkowe usługi i urządzenia oferowane przez operatora.

Download

Download to prędkość pobierania, czyli ilość danych, jaką użytkownik może pobrać z serwera w czasie jednej sekundy. Ten parametr odgrywa kluczowe znaczenie w przypadku większości działań podejmowanych w sieci.

Minimalna deklarowana przez operatora prędkość łącza, jaką warto wybrać, to 300 Mb/s. Internet o takiej szybkości będzie wystarczający do podstawowych aktywności, np. surfowania, korzystania z serwisów społecznościowych czy obsługi skrzynki mailowej.

Jeśli zamierzasz korzystać z łącza w celach rozrywkowych, wybierz internet o prędkości do 600 Mb/s. Możesz wtedy błyskawicznie pobierać duże pliki, oglądać filmy i seriale w jakości HD czy wykorzystywać sieć do nauki i pracy zdalnej. Download na tym poziomie jest także wystarczający do gier, które nie wymagają łącza o zbyt wysokich parametrach.

Internet światłowodowy dla najbardziej wymagających użytkowników powinien osiągać prędkość do 1 Gb/s. Można używać go m.in. do oglądania transmisji wideo w jakości 4K, streamowania czy grania w dowolne gry sieciowe.

Upload

Upload to prędkość wysyłania danych z komputera na serwer. Ten parametr ma znaczenie m.in. dla osób, które udostępniają pliki swoim znajomym, zajmują się streamingiem, pracują zdalnie lub używają łącza do gamingu. Powinni wybrać łącze z uploadem do 100 Mb/s, a najlepiej do 300 Mb/s. Do pozostałych zastosowań wystarczy internet z prędkością wysyłania do 50 Mb/s.

PING

Parametr ten określa opóźnienia w transmisji podczas korzystania z internetu. W przypadku łącza światłowodowego PING najczęściej wynosi około 10 ms – jest to wartość optymalna do gier oraz streamowania.

Usługi dodatkowe i urządzenia

Przed podjęciem decyzji o wyborze internetu we Wrocławiu warto również sprawdzić, czy operator oferuje dodatkowe usługi w cenie abonamentu lub za dodatkową opłatą. Można znaleźć oferty internetu w pakiecie m.in. z telewizją, dostępem do muzycznych i filmowych platform streamingowych czy systemem antywirusowym. Wielu operatorów udostępnia także router Wi-Fi na czas trwania umowy.

Internet we Wrocławiu od Netii to dobry wybór

Netia należy do najdłużej obecnych na polskim rynku operatorów telekomunikacyjnych. Dla mieszkańców Wrocławia i wielu innych miast oferuje szybki internet światłowodowy o niezawodnej stabilności.

Internet we Wrocławiu od Netii jest dostępny w trzech różnych wariantach downloadu – do 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s. Na czas trwania umowy klient otrzymuje bez dodatkowych kosztów nowoczesny router Wi-Fi. Opcjonalnie może skorzystać z Bezpiecznego Internetu – pakietu z ochroną antywirusową na komputer i urządzenia mobilne, kontrolą rodzicielską, filtrem antyspamowym oraz zaporą firewall.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułUsługa na twoją kieszeń, czyli sprzątanie klatek schodowych Wrocław
Następny artykułOtwarcie nowych zjeżdżalni w Aquapark Wrocław
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.