Zegarek to jeden z najcenniejszych elementów każdej stylizacji, które jednocześnie daje nam wygodę w codziennym życiu. Nie tylko ładnie się prezentuje w zestawieniu z wieloma stylizacjami, lecz także pozwala uzyskiwać informacje o czasie i korzystać z wielu innych funkcji. W jaki sposób należy nosić zegarek na pasku? O czym powinniśmy wiedzieć?

Modne zegarki na pasku

Niezwykle modne i stylowe zegarki na pasku z powodzeniem znajdziemy w sklepie Zegarownia. W tym miejscu oferowane są produkty znanych marek, stworzone z materiałów najwyższej jakość. Dzięki temu uzyskujemy pewność, że wybrany czasomierz doskonale spełni nasze oczekiwania!

Warto wiedzieć, że zegarek powinien być noszony na lewej ręce. Jednakże nie jest to sztywna zasada – wynika raczej z zasad etykiety niż praktyki codziennej. Zegarek noszony na tym ręku jest bowiem bardziej komfortowy w wielu czynnościach, zwłaszcza u praworęcznych osób. Z kolei gdy jesteśmy leworęczni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć zegarek na prawe ręce. Faktem jest, że noszenie czasomierza na mniej dominującej ręce wpływa na mniejsze ryzyko jego uszkodzenia. Najprościej mówiąc, po prostu nośmy zegarek na tym nadgarstku, na którym jest nam wygodniej.

Jak nosić zegarek?

Podczas zakładania zegarka na pasku, warto wiedzieć, w jaki sposób go nosić. Istnieje kilka zasad, które są chętnie praktykowane przez mężczyzn. Przede wszystkim nie powinniśmy nosić zegarka zbyt luźno na nadgarstku – nie ma mowy o obracaniu się gadżetu o 360 stopni podczas użytkowania! Odpowiednio noszony zegarek podczas ruchu porusza się delikatnie jedynie w górę i w dół. Co ciekawe, taka zasada nie dotyczy damskich zegarków, gdyż panie mają tutaj większą swobodę co do noszenia zegarka.

Kolejna kwestia to nie noszenie zegarka zbyt ciasno na nadgarstku. Jeżeli pozostawia on odciski na skórze, trzeba go trochę poluzować. Przestrzeń luźną określimy za pomocą włożenia małego palca pomiędzy nadgarstek a pasek zegarka, od strony przegubu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Co jeszcze jest istotne? Ogromne znaczenie ma to, aby nie nosić zegarka na mankiecie koszuli. Skórzany pasek będzie potrzebował kilku dni, aby dopasować się do kształtu naszego nadgarstka. Po tym czasie można go wygodnie wyregulować, mając na uwadze swoje potrzeby. Gdy zakładamy koszulę z długim rękawem, zegarek powinien być całkowicie widoczny jedynie wtedy, gdy zginamy ramię. Natomiast gdy stoimy, czasomierz nie powinien wystawać spod mankietu koszuli!

Podczas uprawiania sportu doskonale sprawdzają się zegarki na pasku kauczukowym. W tym przypadku nadgarstek lekko się powiększa, dlatego możemy nieco poluźnić pasek, aby nie doszło do uciskania przegubu.

Podsumowując, warto zauważyć, że zasady prawidłowego noszenia zegarka są bardzo różnorodne. Dla klientów ważne jest też to, aby sklep z zegarkami dawać możliwość skrócenia paska, co z kolei wpływa na idealne dopasowanie do nadgarstka. Modny czasomierz od tej pory może nam służyć w wielu aktywnościach, na specjalne okazje i na co dzień.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułJak dbać o monsterę – wszystko o pielęgnacji Monstery deliciosa
Następny artykułStartuje Lelenfant 2024. Międzykulturowe doświadczenie dla mieszkańców Wrocławia
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.