Zabezpieczenie smartfona ma duże znaczenie dla wygody i kosztów jego eksploatacji. Urządzenia tego typu nie należą przecież do najtańszych, a ryzyko uszkodzenia ekranu smartfona lub jego obudowy jest naprawdę wysokie. Takim problemom można jednak stosunkowo łatwo zminimalizować. Pomoże w tym szkło hybrydowe, folia ochronna lub etui na obudowę. Co jednak warto wiedzieć o takich dodatkach przed zakupem?

Co chroni telefon przed upadkiem? Folia ochronna i etui silikonowe

Folie ochronne na ekrany telefonów nakładane są bezpośrednio na powierzchnię ekranu. Choć są niewidoczne dla oka, ich rola w ochronie jest nieoceniona. Istnieje kilka rodzajów folii ochronnych – chodzi m.in. o warianty matowe, antyrefleksyjne, czy też hartowane. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Wybór konkretnego produktu powinien być uzależniony od różnych czynników – np. ceny telefonu i dostępnego budżetu, osobistych preferencji oraz intensywności użytkowania.

Szkło hartowane vs. folie ochronne. Jakie zabezpieczenie telefonu wybrać?

Na szczególną uwagę zasługują te ostatnie. Nie bez powodu są one obecnie jedna z najpopularniejszych form ochrony ekranu. Dzięki specjalnej obróbce chemicznej, stają się one znacznie bardziej odporne na uderzenia i zarysowania niż tradycyjne folie. W przypadku pęknięcia, rozpryskują się ponadto na drobne kawałki, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia rzeczywistego ekranu.

Zabezpieczenie ekranu przed pęknięciem. Co nakleić na ekran telefonu?

Oprócz folii ochronnej, warto wyposażyć się także w etui na telefon. Dostępne są one w wariantach o różnych kształtach i rozmiarach, a przy tym wykonane są z różnych materiałów. Ich funkcja w ochronie nie ogranicza się jedynie do ekranu. Solidne etui chroni całe urządzenie przed upadkami, wstrząsami i zarysowaniami. Wiele z nich posiada dodatkowe kieszenie na karty płatnicze, uchwyt na pasek, czy nawet wbudowane stojaki, które ułatwiają korzystanie z telefonu bez konieczności trzymania go w dłoni.

Szkła hartowane dla konkretnego modelu telefonu pomogą chronić telefon

Choć inwestycja w folię ochronną i solidny case na telefon może wydawać się niepotrzebnym kosztem, warto spojrzeć na nią jako na zabezpieczenie przed kosztownymi naprawami lub koniecznością wymiany całego urządzenia. Koszt wymiany ekranu czy naprawy mechanicznych uszkodzeń zwykle znacznie przewyższa cenę dobrego etui i folii ochronnej, co przekłada się na realne oszczędności w razie wypadku. Foliowe tarcze i solidne etui to połączenie, które tworzy niezwyciężoną barierę ochronną dla urządzenia, a przy tym jest ciekawym wizualnie dodatkiem.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułHydraulicy we Wrocławiu – jakie mają ceny?
Następny artykułŚwiąteczne zakupy z duszą: Odkryj unikalne prezenty na Targach Jedynych w Swoim Rodzaju już 16-17 grudnia! [wstęp bezpłatny]
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.