Ruszają IV Targi Edukacji Międzykulturowej

0
fot. wielokultury.wroclaw.pl

Już 7 i 8  marca 2018 roku w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego, będziemy mogli wziąć udział w IV edycji Targów Edukacji Międzykulturowej pod hasłem: Empatia, otwartość, integracja. Co widać z drugiej strony? Wstęp bezpłatny. 

Drugi raz wydarzenie będzie miał zasięg międzynarodowy, tym razem z udziałem ekspertów i organizacji z Niemiec.

Celem Targów jest prezentacja organizacji i ekspertów, którzy działają na rzecz integracji oraz podnoszenia kompetencji międzykulturowych. W spotkaniach będą uczestniczyć także osoby odpowiedzialne za integrację środowiska i działające w obszarze edukacji międzykulturowej.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną między innymi projekty dla placówek edukacyjnych we Wrocławiu, oferty szkoleń i warsztatów dla nauczycieli, nowatorskie metody pracy na rzecz otwartości dzieci, młodzieży, mieszkańców Wrocławia i cudzoziemców, inicjatywy: Gminy Wrocław, Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej i organizacji pozarządowych.

Drugiego dnia w wydarzeniu weźmie udział Steffen Möller (uczestnik programu Europa da się lubić), który będzie pełnił rolę moderatora debaty.

W Targach mogą wziąć udział pracownicy wrocławskich przedszkoli, szkół, wyższych uczelni i innych instytucji zajmujących się edukacją międzykulturową (nauczyciele, wykładowcy, bibliotekarze, animatorzy kultury, a także osoby zainteresowane tą tematyką).

Wstęp na Targi jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Termin: 7 – 8 marca 2018 r. godz. 10:00 – 15:00
Miejsce: Oratorium Marianum UWr, pl. Uniwersytecki 1

Więcej informacji i program wydarzenia znajduje się na stronie organizatora

 

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułCo zobaczyć we Wrocławiu w dwa dni? [TRASA ZWIEDZANIA + MAPA]
Następny artykułĆwierćfinały Mistrzostw Polski dla Impela!
Odkryj Wrocław na nowo