Ćwierćfinały Mistrzostw Polski dla Impela!

0

W dniach 1-4 marca odbył się ćwierćfinałowy siatkarski turniej kadetek. Miejsce rozgrywek przypadło na halę przy ul. Krupniczej 15. Wrocławianki od początku były faworytkami turnieju.

W czwartkowym meczu rozpoczynającym ich zmagania pewnie zwyciężyły z drużyną PTPS Piła 3:0. W piątek zaś wywalczyły sobie awans z grupy po pokonaniu VEGA MOSiR Stalowa Wola również pewnym 3:0. Zmagania półfinałowe również nie były niespodzianką, przeciwniczki z Warszawy musiały uznać wyższość siatkarek Impel Wrocław. W Finale pomimo chwilowych kłopotów (w ostatnim secie początkowo dominowały zawodniczki Trefl Proxima Kraków) dziewczyny nie dały zwyciężyć ani jednego z trzech setów rywalkom ze stolicy Małopolski.

Warto zwrócić uwagę jednak na mecz o trzecie miejsce, któremu towarzyszyły ogromne emocje. Spotkanie zawodniczek z Piły z UKS Atena Warszawa od początku prowadziły dziewczyny z klubu PTPS. Drużyny wymieniały się jednak zwycięstwami w setach, przez co doszło do tie-break’u, w którym lepsze okazały się jednak młodsze zawodniczki z Warszawy.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Julia Szczurowska. Czekamy teraz na losowanie turnieju półfinałowego, przez zwycięstwo w ćwierćfinałowych zmaganiach wrocławskie siatkarki mają szansę na ponowne organizowanie tego turnieju.