#HYDROwDOMU i nie ma nudy! [FILMIKI Z EKSPERYMENTAMI W DOMU]

0

Przerwa w szkole to nie koniec z edukacją, a zostanie w domu wcale nie musi oznaczać nudy! Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie Hydropolis zadbało o dzieci i ich rodziców w czasie zawieszenia zajęć w szkołach i przygotowało masę atrakcji.

Dzięki nim każdy w swoim zaciszu może poszerzyć wiedzę o wodzie.

Na Facebooku Hydropolis (https://www.facebook.com/hydropoliswroclaw) pojawił się cykl aktywności #HYDROwDOMU. To między innymi filmiki z eksperymentami do wspólnego wykonania w warunkach domowych, wirtualne spotkania edukacyjne z Ośmiornicą, Rekinem i „szalonym naukowcem” – w tej roli wystąpił edukator Wojciech Dreiseitel.

– Bardzo zależy nam na Waszym zdrowiu, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z działalności edukacyjnej Hydropolis. Zostańcie więc w domach, a my zapraszamy Was do naszego centrum wiedzy o wodzie wirtualnie. Na facebookowym profilu Hydropolis zobaczycie wiele fascynujących rzeczy na temat wody i wszystkim, co z nią związane – wyjaśnia Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK Wrocław

Wrocławska atrakcja przygotowała też zadania do wykonania w domu, zabawy, ciekawostki i inspiracje. Na profilu Hydropolis dowiesz się m.in., jak wykonać środki czystości, dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk i jak domowym sposobem sprawdzić odczyn substancji.

– Najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego przez ostatnie dni ciężko pracujemy i przygotowujemy między innymi eksperymenty. To doświadczenie, które objaśnią prawa chemii czy fizyki w bardzo efektywny sposób, a przy tym można je wykonać w warunkach domowych. Wystarczą proste składniki, które zazwyczaj mamy w naszych kuchniach – dodaje Wiola Samborska, menedżerka Hydropolis.

 

Każdy znajdzie tam coś dla siebie i swoich najbliższych – w końcu chwile w domu warto potraktować jako okazję do spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Wasze komentarze

Komentarze

Sponsorowane
Poprzedni artykułTaxi Grosz wozi za darmo zakupy dla seniorów 65+
Następny artykuł​8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odwołany, numery startowe przejdą na kolejny rok
Redaktorka naczelna portalu. Zakochałam się we Wrocławiu od pierwszego wejrzenia. Kocham odkrywać nowe rzeczy i dzielić się nimi z innymi. Jeśli mam wybierać pomiędzy weekendem w hotelu SPA, a pokonaniem 200km w kilka dni na rowerze, to wybieram to drugie :) Jestem niepoprawną optymistką.